Yritysprofiili

A. J. Operations Oy

A. J. Operations Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-28. Toimiala on terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €209,708 ja liikevoitto €106,248.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3314771-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3314771-1
Toimiala
Terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-09-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-09-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lansankuja 5 D, 02630, Espoo

Henkilöt ja päätöksentekijät

Järvinen Antti JuhaniVarsinainen jäsen
Manninen Katriina Heidi-HanneleVarajäsen

Tietoa yrityksestä A. J. Operations Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

A. J. Operations Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-28. Toimiala on terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €209,708 ja liikevoitto €106,248. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €209,708 sekä tilikauden tulokseksi €85,030. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +10.8%, liikevoittoprosentti +50.7% ja omavaraisuusaste +97.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys10.8%
Liikevoittoprosentti50.7%
Omavaraisuusaste97.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€213,064Edellinen: €148,702
Edellisten tilikausien voitto/tappio€151,943Edellinen: €80,040
Tulos ennen veroja€106,275Edellinen: €106,494
Oma pääoma€236,973Edellinen: €165,153
Velat€5,073Edellinen: €21,317
Vaihtuvat vastaavat€240,552Edellinen: €186,469
Current liabilities€5,073Edellinen: €21,317
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€215,175
2023-12-31
€189,267
2024-12-31
€209,708
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€108,755
2023-12-31
€106,493
2024-12-31
€106,248
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€86,989
2023-12-31
€85,113
2024-12-31
€85,030
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€110,720
2023-12-31
€186,469
2024-12-31
€242,046
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.9 %2024-12-31: 88.6 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
42.00x2024-12-31: 6.98x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
50.7 %2024-12-31: 56.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste78.6 %88.6 %97.9 %
Maksuvalmius-6.98x42.00x
Liikevoitto-%50.5 %56.3 %50.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3314771-1
EU-tunnusFIFPRO.3314771-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-09-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-09-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-09-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Järvinen Antti JuhaniVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Manninen Katriina Heidi-HanneleVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväA. J. Operations Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä88/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
74 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-15 14.4088/100 · v0.14
A2 → A2 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1482/100 · v0.14
A2 → A2
  • Liikevaihto: Vaihteleva
  • Kannattavuus: Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Paranee
A2
2026-09-1482/100 · v0.13
A2 → A2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-1382/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
45/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

A. J. Operations Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.