Yritysprofiili

Ab Renorem Oy

Ab Renorem Oy:n kotipaikka on Munsala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-25. Toimiala on maaperän ja vesistöjen kunnostus ja muut ympäristönhuoltopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €220,230 ja liikevoitto €30,536.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3120937-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3120937-6
Toimiala
Maaperän ja vesistöjen kunnostus ja muut ympäristönhuoltopalvelut
Kunta
Munsala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lojlaxvägen 73, 66950, Munsala

Tietoa yrityksestä Ab Renorem Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ab Renorem Oy:n sijaintipaikkakunta on Munsala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-25. Toimiala on maaperän ja vesistöjen kunnostus ja muut ympäristönhuoltopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €220,230 ja liikevoitto €30,536. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €220,230 sekä tilikauden tulokseksi €24,487. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.2%, liikevoittoprosentti +13.9% ja omavaraisuusaste +87.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.2%
Liikevoittoprosentti13.9%
Omavaraisuusaste87.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€123,116Edellinen: €106,137
Edellisten tilikausien voitto/tappio€111,204Edellinen: €95,003
Oma pääoma€135,692Edellinen: €120,804
Velat€18,777Edellinen: €17,495
Vaihtuvat vastaavat€147,160Edellinen: €128,555
Current liabilities€18,777Edellinen: €17,495
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€265,300
2023-12-31
€248,128
2024-12-31
€220,230
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€44,264
2023-12-31
€32,292
2024-12-31
€30,536
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€35,350
2023-12-31
€25,801
2024-12-31
€24,487
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€128,215
2023-12-31
€138,299
2024-12-31
€154,468
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
87.8 %2024-12-31: 87.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
6.56x2024-12-31: 6.07x
Liikevoitto-%Hyvä
85/100 · Nousussa
13.9 %2024-12-31: 13.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste80.5 %87.3 %87.8 %
Maksuvalmius4.21x6.07x6.56x
Liikevoitto-%16.7 %13.0 %13.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3120937-6
ALV-tunnusFI31209376
EU-tunnusFIFPRO.3120937-6
KuntaMunsala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-21Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-02-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-10-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväAb Renorem Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
256 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika97 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-28 14.4372/100 · v0.14
B2 → A3 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1453/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
28/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
66/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ab Renorem Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.