Yritysprofiili

Aniforma Oy

Aniforma Oy:n kotipaikka on Parkumäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-04. Toimiala on eläinlääkintäpalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €71,888 ja liikevoitto €18,706.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3090008-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3090008-5
Toimiala
Eläinlääkintäpalvelut
Kunta
Parkumäki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-10-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-09-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tammenlahdentie 125, 58830, Parkumäki

Puhelin: +358105085270Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.aniforma.comLähdehavainto

Youtube-profiili: https://www.youtube.com/channel/UCQ0ZlrQVqh_P2Ofr-eSz_2gLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/elainfysioterapiaaniformaLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/koirakehakuntoonLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/elainfysioterapia_aniformaLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Nuutinen Elina SylviaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Aniforma Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Aniforma Oy:n sijaintipaikkakunta on Parkumäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-10-04. Toimiala on eläinlääkintäpalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €71,888 ja liikevoitto €18,706. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €71,888 sekä tilikauden tulokseksi €15,244. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +19.1%, liikevoittoprosentti +26.0% ja omavaraisuusaste +80.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys19.1%
Liikevoittoprosentti26.0%
Omavaraisuusaste80.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€11,107Edellinen: €8,808
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,153Edellinen: €15,534
Tulos ennen veroja€18,537Edellinen: -€1,165
Oma pääoma€28,397Edellinen: €14,253
Velat€6,856Edellinen: €1,028
Vaihtuvat vastaavat€22,068Edellinen: €13,705
Current liabilities€6,856Edellinen: €1,028
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€18,299
2021-12-31
€17,930
2022-12-31
€38,478
2023-12-31
€60,383
2024-12-31
€71,888
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€2,094
2021-12-31
€2,628
2022-12-31
€12,323
2023-12-31
-€1,024
2024-12-31
€18,706
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,580
2021-12-31
€1,816
2022-12-31
€9,604
2023-12-31
-€1,281
2024-12-31
€15,244
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€8,290
2021-12-31
€7,849
2022-12-31
€17,968
2023-12-31
€15,281
2024-12-31
€35,254
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
80.5 %2024-12-31: 93.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
54/100 · Laskussa
1.62x2024-12-31: 8.57x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
26.0 %2024-12-31: -1.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste79.0 %100.0 %93.7 %93.3 %80.5 %
Maksuvalmius---8.57x1.62x
Liikevoitto-%7.8 %12.1 %31.9 %-1.7 %26.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3090008-5
ALV-tunnusFI30900085
EU-tunnusFIFPRO.3090008-5
KuntaParkumäki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-10-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-10-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Nuutinen Elina SylviaToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Nuutinen Elina SylviaPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Pitkänen Veijo OlaviVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Nuutinen Anni-MariVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväAniforma Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 3 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1634 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika129 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika129 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-15 15.0287/100 · v0.14
A2 → A2 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1584/100 · v0.14
A2 → A2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Heikkenee
A2
2026-09-1484/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2024-09-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Aniforma Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.