Yritysprofiili

Barsan Global Logistics Oy

Barsan Global Logistics Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-02. Toimiala on logistiikkapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €390,864 ja liikevoitto -€36,942.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3222337-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3222337-2
Toimiala
Logistiikkapalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-11-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-07-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Antinkatu 3 D, 00100, Helsinki

Verkkosivu: https://www.barsan.com/enLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Barsan Global Logistics Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Barsan Global Logistics Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-02. Toimiala on logistiikkapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €390,864 ja liikevoitto -€36,942. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €390,864 sekä tilikauden tulokseksi -€37,008. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +33436.8%, liikevoittoprosentti -9.5% ja omavaraisuusaste -242.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys33436.8%
Liikevoittoprosentti-9.5%
Omavaraisuusaste-242.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€6,192Edellinen: €7,550
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€13,654Edellinen: €0
Oma pääoma-€34,662Edellinen: €2,346
Velat€48,966Edellinen: €6,830
Vaihtuvat vastaavat€14,305Edellinen: €9,176
Current liabilities€48,966Edellinen: €6,830
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,165
2021-12-31
€390,864
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€13,654
2021-12-31
-€36,942
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€13,654
2021-12-31
-€37,008
2022-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€9,176
2021-12-31
€14,305
2022-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-242.3 %2021-12-31: 25.6 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.13x2021-12-31: 1.11x
Liikevoitto-%Heikko
26/100 · Nousussa
-9.4 %2021-12-31: -1171.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste25.6 %-242.3 %
Maksuvalmius1.11x0.13x
Liikevoitto-%-1171.5 %-9.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3222337-2
ALV-tunnusFI32223372
EU-tunnusFIFPRO.3222337-2
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-07-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-11-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-11-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiBarsan Global Logistics Oy
Luokitus laskiB3 → D · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä21/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
188 verrokkia
Omavaraisuus1%
Heikompi kuin 99 % verrokeista
Kannattavuus8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Maksuvalmius38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika125 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-09-26 11.5621/100 · v0.14
B3 → D · -26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1547/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Barsan Global Logistics Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.