Yritysprofiili

Camut Oy

Camut Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-09. Toimiala on ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten kotihoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €423,211 ja liikevoitto -€6,293.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3357159-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3357159-8
Toimiala
Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten kotihoito
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-04-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-04-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Laivalahden puistotie 4 B 33, 00810, Helsinki

Tietoa yrityksestä Camut Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Camut Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-09. Toimiala on ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten kotihoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €423,211 ja liikevoitto -€6,293. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €423,211 sekä tilikauden tulokseksi -€6,321. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +106.1%, liikevoittoprosentti -1.5% ja omavaraisuusaste +4.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys106.1%
Liikevoittoprosentti-1.5%
Omavaraisuusaste4.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €14
Rahat ja pankkisaamiset€89,161Edellinen: €39,917
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,268Edellinen: -€687
Oma pääoma€6,447Edellinen: €12,768
Velat€128,098Edellinen: €44,581
Vaihtuvat vastaavat€134,545Edellinen: €57,349
Current liabilities€128,098Edellinen: €44,581
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€13,384
2023-12-31
€205,298
2024-12-31
€423,211
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€533
2023-12-31
€14,841
2024-12-31
-€6,293
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€687
2023-12-31
€11,955
2024-12-31
-€6,321
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€8,847
2023-12-31
€57,349
2024-12-31
€134,545
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
6/100 · Laskussa
4.8 %2024-12-31: 22.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
23/100 · Laskussa
0.70x2024-12-31: 0.90x
Liikevoitto-%Heikko
46/100 · Laskussa
-1.5 %2024-12-31: 7.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste9.2 %22.3 %4.8 %
Maksuvalmius0.46x0.90x0.70x
Liikevoitto-%-4.0 %7.2 %-1.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3357159-8
ALV-tunnusFI33571598
EU-tunnusFIFPRO.3357159-8
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-04-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-04-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-04-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-09-04Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaCamut Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä40/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
134 verrokkia
Omavaraisuus15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Kannattavuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-23 11.0640/100 · v0.14
B3 → B3 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1549/100 · v0.14
B2 → B3 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
42/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-02.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Camut Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.