Yritysprofiili

Clarimar Ab

Clarimar Ab:n kotipaikka on Kruunupyy. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-14. Toimiala on siviilikäyttöön tarkoitettujen laivojen ja kelluvien rakenteiden rakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €5,631 ja liikevoitto €2,909.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2776431-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2776431-8
Toimiala
Siviilikäyttöön tarkoitettujen laivojen ja kelluvien rakenteiden rakentaminen
Kunta
Kruunupyy
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-09-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-08-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kyrkvägen 4, 68500, Kruunupyy

Tietoa yrityksestä Clarimar Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Clarimar Ab:n sijaintipaikkakunta on Kruunupyy. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-14. Toimiala on siviilikäyttöön tarkoitettujen laivojen ja kelluvien rakenteiden rakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €5,631 ja liikevoitto €2,909. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €5,631 sekä tilikauden tulokseksi €2,909. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +51.7% ja omavaraisuusaste +4.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti51.7%
Omavaraisuusaste4.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€14Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€9,652Edellinen: -€7,343
Oma pääoma€5,458Edellinen: €2,549
Velat€105,129Edellinen: €110,378
Vaihtuvat vastaavat€14Edellinen: €0
Current liabilities€105,129Edellinen: €110,378
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€0
2023-12-31
€5,631
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€2,303
2023-12-31
-€2,308
2024-12-31
€2,909
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€2,303
2023-12-31
-€2,308
2024-12-31
€2,909
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€114,812
2023-12-31
€112,926
2024-12-31
€110,587
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
6/100 · Nousussa
4.9 %2024-12-31: 2.3 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Vakaa
0.00x2024-12-31: 0.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Trenditieto puuttuu
51.7 %2024-12-31: Ei saatavilla
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste2.8 %2.3 %4.9 %
Maksuvalmius0.00x0.00x0.00x
Liikevoitto-%--51.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2776431-8
ALV-tunnusFI27764318
EU-tunnusFIFPRO.2776431-8
KuntaKruunupyy
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-08-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-09-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2016-09-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväClarimar Ab
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä52/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
158 verrokkia
Omavaraisuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika105 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika159 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-20 11.0352/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1454/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1454/100 · v0.13
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
30/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Clarimar Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.