Yritysprofiili

Duralco Oy

Duralco Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-11-18. Toimiala on muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €94,330 ja liikevoitto €21,359.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1064632-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1064632-3
Toimiala
Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1996-11-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1996-10-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Alumiinikuja 14, 01750, Vantaa

Tietoa yrityksestä Duralco Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Duralco Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-11-18. Toimiala on muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €94,330 ja liikevoitto €21,359. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €94,330 sekä tilikauden tulokseksi €16,876. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.0%, liikevoittoprosentti +22.6% ja omavaraisuusaste +75.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.0%
Liikevoittoprosentti22.6%
Omavaraisuusaste75.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€53,004Edellinen: €63,824
Rahat ja pankkisaamiset€81,787Edellinen: €58,899
Advances received€582Edellinen: €582
Edellisten tilikausien voitto/tappio€141,464Edellinen: €144,157
Oma pääoma€160,862Edellinen: €156,686
Velat€52,476Edellinen: €31,953
Vaihtuvat vastaavat€156,915Edellinen: €132,216
Current liabilities€49,976Edellinen: €29,453
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€82,754
2025-03-31
€94,330
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€12,399
2025-03-31
€21,359
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€10,007
2025-03-31
€16,876
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€188,640
2025-03-31
€213,338
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Laskussa
75.6 %2025-03-31: 83.3 %
MaksuvalmiusHyvä
90/100 · Laskussa
2.70x2025-03-31: 4.17x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
22.6 %2025-03-31: 15.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste83.3 %75.6 %
Maksuvalmius4.17x2.70x
Liikevoitto-%15.0 %22.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1064632-3
ALV-tunnusFI10646323
EU-tunnusFIFPRO.1064632-3
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1996-10-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1996-11-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2002-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2002-06-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväDuralco Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
259 verrokkia
Omavaraisuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika126 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika156 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-24 16.0687/100 · v0.14
B1 → A2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 29 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Duralco Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.