Yritysprofiili

Eforte Oy

Eforte Oy:n kotipaikka on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-09-10. Toimiala on suhdetoiminta ja viestintä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €265,281 ja liikevoitto €2,851.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2709268-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2709268-9
Toimiala
Suhdetoiminta ja viestintä
Kunta
Hyvinkää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-09-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-09-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Heikkiläntie 10, 05460, Hyvinkää

Puhelin: +358105264236Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.eforte.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/kalastajankanavaLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/kalastajankanavaLähde: yrityksen verkkosivu

Linkedin-profiili: https://www.linkedin.com/company/kalastajan-kanavaLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kalastajan Kanavanyrittäjä

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Jyri KuusisaloChannel Director of Kalastajan Kanava & Partner/Sales

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Eforte Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Eforte Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-09-10. Toimiala on suhdetoiminta ja viestintä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €265,281 ja liikevoitto €2,851. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €265,281 sekä tilikauden tulokseksi €1,515. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +11.8%, liikevoittoprosentti +1.1% ja omavaraisuusaste +49.7%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Kalastajan Kanava

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yrityksen toimialat ovat markkinoinnin, viestinnän ja liiketoiminnan konsultointi, kustannustoiminta, elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen, työvoiman vuokraus- ja välitystoiminta, kiinteistöjen ja osakkeiden omistus, myynti, osto ja hallinnointi sekä kaikki muu laillinen liiketoiminta paitsi rakennusmateriaalien valmistus ja seuraavat tavarat/materiaalit ja niiden osto ja myynti: - epäjalot metallit ja niiden seokset, metalliset rakennustarvikkeet, siirrettävät metalliset rakennukset, työstämättömät ja osittain työstetyt epäjalot metallit sekä niistä valmistetut tuotteet, - koneet, konetyökalut ja moottorit, sähkö-, lämpö- ja äänieristemateriaalit sekä muovit, - ei-metalliset rakennusmateriaalit kuten puu, lasi, tiili ja keramiikka.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys11.8%
Liikevoittoprosentti1.1%
Omavaraisuusaste49.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€68,025Edellinen: €109,273
Rahat ja pankkisaamiset€28,815Edellinen: €33,909
Advances received€0Edellinen: €6,633
Edellisten tilikausien voitto/tappio€63,095Edellinen: €40,577
Oma pääoma€67,110Edellinen: €69,393
Velat€67,852Edellinen: €35,336
Vaihtuvat vastaavat€42,091Edellinen: €46,592
Current liabilities€67,852Edellinen: €35,336
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€181,543
2021-12-31
€279,579
2024-03-31
€237,316
2025-03-31
€265,281
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€5,063
2024-03-31
€32,191
2025-03-31
€2,851
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€7,317
2021-12-31
-€5,100
2024-03-31
€26,316
2025-03-31
€1,515
2026-03-31
Varat -kehitys4 kautta
€59,342
2021-12-31
€89,473
2024-03-31
€104,729
2025-03-31
€134,962
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
62/100 · Laskussa
49.7 %2025-03-31: 66.3 %
MaksuvalmiusHeikko
14/100 · Laskussa
0.42x2025-03-31: 0.96x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Laskussa
0.9 %2025-03-31: 9.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312024-03-312025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste55.5 %53.1 %66.3 %49.7 %
Maksuvalmius--0.96x0.42x
Liikevoitto-%--1.6 %9.3 %0.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2709268-9
ALV-tunnusFI27092689
EU-tunnusFIFPRO.2709268-9
KuntaHyvinkää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-09-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-09-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-09-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Kalastajan KanavanyrittäjäLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Anne-Maarit SeplingtoimitusjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Sepling Anne-Maarit AlexandraPuheenjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Kuusisalo Jyri MikaelVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Norro Roy NicholasVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Juuso HäkkinenPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Jyri KuusisaloChannel Director of Kalastajan Kanava & Partner/SalesLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaEforte Oy
Luokitus laskiA3 → B1 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
76 verrokkia
Omavaraisuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-15 14.4069/100 · v0.14
A3 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1575/100 · v0.14
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1475/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Eforte Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.