Yritysprofiili

Error's Garage Oy

Error's Garage Oy:n kotipaikka on Pälkäne. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-18. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €25,907 ja liikevoitto €9,328.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3259382-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3259382-4
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Pälkäne
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Peltotie 7, 36600, Pälkäne

Tietoa yrityksestä Error's Garage Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Error's Garage Oy:n sijaintipaikkakunta on Pälkäne. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-18. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €25,907 ja liikevoitto €9,328. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €25,907 sekä tilikauden tulokseksi €6,554. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +17.5%, liikevoittoprosentti +36.0% ja omavaraisuusaste +56.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys17.5%
Liikevoittoprosentti36.0%
Omavaraisuusaste56.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,200Edellinen: €5,020
Rahat ja pankkisaamiset€4,096Edellinen: €5,922
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,113Edellinen: €4,371
Oma pääoma€52,667Edellinen: €46,113
Velat€41,393Edellinen: €46,239
Vaihtuvat vastaavat€10,903Edellinen: €11,444
Current liabilities€32,393Edellinen: €4,239
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€35,010
2023-12-31
€25,907
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€9,623
2023-12-31
€9,328
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,773
2023-12-31
€6,554
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€89,744
2023-12-31
€94,060
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
70/100 · Nousussa
56.0 %2023-12-31: 49.4 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Nousussa
0.13x2023-12-31: 0.10x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
28.2 %2023-12-31: 24.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste49.4 %56.0 %
Maksuvalmius0.10x0.13x
Liikevoitto-%24.4 %28.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3259382-4
ALV-tunnusFI32593824
EU-tunnusFIFPRO.3259382-4
KuntaPälkäne
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-01-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-01-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-01-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaError's Garage Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
588 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika112 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-17 17.5067/100 · v0.14
B2 → B1 · +16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1451/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1451/100 · v0.13
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2024-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Error's Garage Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.