Yritysprofiili

Eurowear Oy

Eurowear Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-16. Toimiala on muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €12,139 ja liikevoitto €3,596.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2673342-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2673342-1
Toimiala
Muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-02-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-02-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hinaajakatu 5 A 18, 15140, Lahti

Puhelin: +358452626695Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://eurowear.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Saks Christina AndreeVarsinainen jäsen
Ioullinen ElviraVarajäsen

Tietoa yrityksestä Eurowear Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Eurowear Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-16. Toimiala on muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €12,139 ja liikevoitto €3,596. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €12,139 sekä tilikauden tulokseksi €3,591. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +32.7%, liikevoittoprosentti +29.6% ja omavaraisuusaste +100.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys32.7%
Liikevoittoprosentti29.6%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,467
Rahat ja pankkisaamiset€371Edellinen: €2,733
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,875Edellinen: €5,147
Oma pääoma€10,966Edellinen: €8,015
Velat€0Edellinen: €180
Vaihtuvat vastaavat€10,871Edellinen: €8,069
Current liabilities€0Edellinen: €180
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€19,538
2020-12-31
€29,700
2021-12-31
€24,300
2022-12-31
€18,536
2023-12-31
€9,147
2024-12-31
€12,139
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€3,296
2023-12-31
€130
2024-12-31
€3,596
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€3,978
2020-12-31
€5,059
2021-12-31
€1,057
2022-12-31
-€2,386
2023-12-31
€369
2024-12-31
€3,591
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€7,939
2020-12-31
€15,581
2021-12-31
€17,766
2022-12-31
€6,544
2023-12-31
€8,196
2024-12-31
€10,966
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2024-12-31: 97.8 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: 15.15x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
29.6 %2024-12-31: 1.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste80.7 %73.6 %65.5 %127.0 %97.8 %100.0 %
Maksuvalmius----15.15x-
Liikevoitto-%----15.6 %1.2 %29.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2673342-1
EU-tunnusFIFPRO.2673342-1
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-02-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-02-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Saks Christina AndreeVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Ioullinen ElviraVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväEurowear Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1634 verrokkia
Omavaraisuus97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Kannattavuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika230 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika230 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-15 15.0185/100 · v0.14
B1 → A2 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B1 → B1
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1467/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
59/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
75/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Eurowear Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.