Yritysprofiili

Evriting Oy

Evriting Oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-03-31. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €168,917 ja liikevoitto -€2,975.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3200242-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3200242-2
Toimiala
Puunkorjuu
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-03-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-03-25
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kastuntie 34, 20300, Turku

Tietoa yrityksestä Evriting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Evriting Oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-03-31. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €168,917 ja liikevoitto -€2,975. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €168,917 sekä tilikauden tulokseksi -€3,232. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +25.4%, liikevoittoprosentti -1.8% ja omavaraisuusaste +42.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys25.4%
Liikevoittoprosentti-1.8%
Omavaraisuusaste42.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€7,733Edellinen: €3,643
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,300Edellinen: €15,539
Oma pääoma€12,068Edellinen: €17,770
Velat€16,590Edellinen: €21,898
Vaihtuvat vastaavat€27,124Edellinen: €37,494
Current liabilities€16,590Edellinen: €21,898
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€134,674
2024-12-31
€168,917
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,889
2024-12-31
-€2,975
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,230
2024-12-31
-€3,232
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€39,668
2024-12-31
€28,658
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
53/100 · Laskussa
42.1 %2024-12-31: 44.8 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.47x2024-12-31: 0.17x
Liikevoitto-%Heikko
46/100 · Laskussa
-1.8 %2024-12-31: 2.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste44.8 %42.1 %
Maksuvalmius0.17x0.47x
Liikevoitto-%2.1 %-1.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3200242-2
ALV-tunnusFI32002422
EU-tunnusFIFPRO.3200242-2
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-03-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-03-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-03-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-05-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaEvriting Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-27
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
173 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-27 11.1367/100 · v0.14
B1 → B1 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-27
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-02-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Evriting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.