Yritysprofiili

Fastighets Ab Bole

Fastighets Ab Bole:n kotipaikka on Hirvlax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1980-08-01. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €103,515 ja liikevoitto €27,178.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0478428-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0478428-7
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Hirvlax
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1980-08-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1982-07-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Monäsvägen 330, 66970, Hirvlax

Tietoa yrityksestä Fastighets Ab Bole

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Fastighets Ab Bole:n sijaintipaikkakunta on Hirvlax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1980-08-01. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €103,515 ja liikevoitto €27,178. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €103,515 sekä tilikauden tulokseksi €9,385. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -17.9%, liikevoittoprosentti +26.3% ja omavaraisuusaste +28.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-17.9%
Liikevoittoprosentti26.3%
Omavaraisuusaste28.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€31,692Edellinen: €35,156
Edellisten tilikausien voitto/tappio€118,276Edellinen: €127,584
Oma pääoma€136,071Edellinen: €137,585
Velat€345,502Edellinen: €397,427
Vaihtuvat vastaavat€64,695Edellinen: €80,336
Current liabilities€104,593Edellinen: €129,246
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€126,081
2024-12-31
€103,515
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€24,891
2024-12-31
€27,178
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,592
2024-12-31
€9,385
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€535,013
2024-12-31
€481,572
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
35/100 · Nousussa
28.3 %2024-12-31: 25.7 %
MaksuvalmiusHeikko
10/100 · Nousussa
0.30x2024-12-31: 0.27x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
26.3 %2024-12-31: 19.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste25.7 %28.3 %
Maksuvalmius0.27x0.30x
Liikevoitto-%19.7 %26.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0478428-7
ALV-tunnusFI04784287
EU-tunnusFIFPRO.0478428-7
KuntaHirvlax
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1980-08-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1982-07-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1999-01-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1999-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväFastighets Ab Bole
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
104 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-01 01.3673/100 · v0.14
A3 → A3 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1575/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1465/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 46 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
88/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Fastighets Ab Bole -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.