Yritysprofiili

Finnasco Oy

Finnasco Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-10-23. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €7,236 ja liikevoitto €2,248.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3165266-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3165266-9
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-10-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-10-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kasarmikatu 2 as. 3, 15700, Lahti

Verkkosivu: https://www.finfysio.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Finnasco Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Finnasco Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-10-23. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €7,236 ja liikevoitto €2,248. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €7,236 sekä tilikauden tulokseksi €1,890. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +239.6%, liikevoittoprosentti +31.1% ja omavaraisuusaste +96.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys239.6%
Liikevoittoprosentti31.1%
Omavaraisuusaste96.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €351
Inventory€3,780Edellinen: €4,212
Rahat ja pankkisaamiset€6,608Edellinen: €4,882
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,828Edellinen: €10,048
Oma pääoma€10,718Edellinen: €9,593
Velat€359Edellinen: €0
Vaihtuvat vastaavat€11,076Edellinen: €9,593
Current liabilities€359Edellinen: €0
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,131
2024-12-31
€7,236
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€455
2024-12-31
€2,248
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€455
2024-12-31
€1,890
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€9,593
2024-12-31
€11,076
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
96.8 %2024-12-31: 100.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Trenditieto puuttuu
28.96x2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
31.1 %2024-12-31: -18.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste100.0 %96.8 %
Maksuvalmius-28.96x
Liikevoitto-%-18.4 %31.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3165266-9
ALV-tunnusFI31652669
EU-tunnusFIFPRO.3165266-9
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-10-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-10-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväFinnasco Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä89/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
206 verrokkia
Omavaraisuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika28 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika38 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-18 14.4489/100 · v0.14
B1 → A2 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1467/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1467/100 · v0.13
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
56/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Finnasco Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.