Yritysprofiili

Fitsign Oy

Fitsign Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-06-07. Toimiala on kääntäminen ja tulkkaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €326,907 ja liikevoitto €43,043.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2998050-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2998050-8
Toimiala
Kääntäminen ja tulkkaus
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-06-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-05-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Huhtakoukku 17 B, 02340, Espoo

Puhelin: +358503105711Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://fitsign.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057586743370Lähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kirjonen Sanna MarjattaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Fitsign Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Fitsign Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-06-07. Toimiala on kääntäminen ja tulkkaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €326,907 ja liikevoitto €43,043. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €326,907 sekä tilikauden tulokseksi €33,437. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +83.8%, liikevoittoprosentti +12.9% ja omavaraisuusaste +39.2%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on tulkkaus, kääntäminen, opetus, välitys, ohjaus, materiaalien myynti ja asiantuntijakonsultaatio sekä kaikki laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys83.8%
Liikevoittoprosentti12.9%
Omavaraisuusaste39.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€43,079Edellinen: €1,013
Henkilöstö2Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€25,110
2019-12-31
€81,131
2021-12-31
€114,647
2022-12-31
€160,267
2023-12-31
€177,899
2024-12-31
€326,907
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€247
2019-12-31
-€36
2021-12-31
€13,345
2022-12-31
€18,507
2023-12-31
€1,475
2024-12-31
€43,043
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€247
2019-12-31
-€97
2021-12-31
€10,662
2022-12-31
€15,306
2023-12-31
-€1,744
2024-12-31
€33,437
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€4,184
2019-12-31
€11,543
2021-12-31
€59,916
2022-12-31
€60,607
2023-12-31
€103,310
2024-12-31
€142,079
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
49/100 · Nousussa
39.2 %2024-12-31: 23.3 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2019-12-31: 0.71x
Liikevoitto-%Hyvä
82/100 · Nousussa
12.9 %2024-12-31: 0.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste53.8 %10.9 %19.9 %43.4 %23.3 %39.2 %
Maksuvalmius0.71x-----
Liikevoitto-%-1.0 %-0.0 %11.6 %11.4 %0.8 %12.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2998050-8
EU-tunnusFIFPRO.2998050-8
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-06-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-06-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Kirjonen Sanna MarjattaToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Kirjonen Sanna MarjattaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tom KirjonenHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväFitsign Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 3 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
93 verrokkia
Omavaraisuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Kannattavuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika182 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika182 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-15 14.5576/100 · v0.14
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2019-12-31).
A3
2026-09-1476/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
A3
2026-09-1476/100 · v0.13
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1376/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
86/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
66/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2019-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Fitsign Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.