Yritysprofiili

flyAR Augmented Reality Studio Oy

flyAR Augmented Reality Studio Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-08-16. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2021-08-31 liikevaihto oli €94,388 ja liikevoitto -€23,349.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2848714-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2848714-8
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-08-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-08-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Albert Petreliuksen katu 3 D 41, 01370, Vantaa

Verkkosivu: https://flyar.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä flyAR Augmented Reality Studio Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

flyAR Augmented Reality Studio Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-08-16. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2021-08-31 liikevaihto oli €94,388 ja liikevoitto -€23,349. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2021-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €94,388 sekä tilikauden tulokseksi -€23,345. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -46.3%, liikevoittoprosentti -24.7% ja omavaraisuusaste +56.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2021-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-46.3%
Liikevoittoprosentti-24.7%
Omavaraisuusaste56.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€33,130Edellinen: €20,000
Rahat ja pankkisaamiset€32,505Edellinen: €44,681
Edellisten tilikausien voitto/tappio€43,587Edellinen: -€5,098
Oma pääoma€22,742Edellinen: €50,087
Velat€17,529Edellinen: €19,806
Vaihtuvat vastaavat€40,271Edellinen: €69,892
Current liabilities€17,529Edellinen: €19,806
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€175,873
2020-08-31
€94,388
2021-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€64,851
2020-08-31
-€23,349
2021-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€52,685
2020-08-31
-€23,345
2021-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€69,892
2020-08-31
€40,271
2021-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
71/100 · Laskussa
56.5 %2020-08-31: 71.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
62/100 · Laskussa
1.85x2020-08-31: 2.26x
Liikevoitto-%Heikko
4/100 · Laskussa
-18.3 %2020-08-31: 33.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-08-312021-08-31
Omavaraisuusaste71.7 %56.5 %
Maksuvalmius2.26x1.85x
Liikevoitto-%33.1 %-18.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2848714-8
ALV-tunnusFI28487148
EU-tunnusFIFPRO.2848714-8
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-08-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-08-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-08-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväflyAR Augmented Reality Studio Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
465 verrokkia
Omavaraisuus52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika38 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika77 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-26 01.5958/100 · v0.14
B1 → B2 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2021-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
69/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2021-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

flyAR Augmented Reality Studio Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.