Yritysprofiili

Generate More Oy

Generate More Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-27. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-30 liikevaihto oli €284,666 ja liikevoitto €49,388.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3418713-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3418713-3
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-01-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Runeberginkatu 44 A 10, 00260, Helsinki

Verkkosivu: https://generatemore.aiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Generate More Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Generate More Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-27. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-30 liikevaihto oli €284,666 ja liikevoitto €49,388. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €284,666 sekä tilikauden tulokseksi €40,551. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +54.7%, liikevoittoprosentti +17.3% ja omavaraisuusaste +76.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys54.7%
Liikevoittoprosentti17.3%
Omavaraisuusaste76.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€8,678Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€53,961Edellinen: €27,820
Edellisten tilikausien voitto/tappio€24,968Edellinen: €0
Oma pääoma€65,519Edellinen: €30,422
Velat€20,445Edellinen: €431
Vaihtuvat vastaavat€85,964Edellinen: €30,853
Current liabilities€20,445Edellinen: €431
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€184,029
2025-05-30
€284,666
2026-05-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€38,027
2025-05-30
€49,388
2026-05-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€30,422
2025-05-30
€40,551
2026-05-30
Varat -kehitys2 kautta
€30,853
2025-05-30
€85,964
2026-05-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Laskussa
76.2 %2025-05-30: 98.6 %
MaksuvalmiusHyvä
88/100 · Laskussa
2.64x2025-05-30: 64.51x
Liikevoitto-%Hyvä
92/100 · Laskussa
16.8 %2025-05-30: 20.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-302026-05-30
Omavaraisuusaste98.6 %76.2 %
Maksuvalmius64.51x2.64x
Liikevoitto-%20.7 %16.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3418713-3
ALV-tunnusFI34187133
EU-tunnusFIFPRO.3418713-3
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-01-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-01-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-01-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-08-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2025-10-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväGenerate More Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
77 verrokkia
Omavaraisuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika94 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika110 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-20 00.4979/100 · v0.14
B2 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1452/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1452/100 · v0.13
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-02.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Generate More Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.