Yritysprofiili

Green Regards Oy

Green Regards Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-03-18. Toimiala on elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,573 ja liikevoitto €4,289.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2752210-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2752210-8
Toimiala
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-03-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-03-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Uunipolku 3, 02330, Espoo

Henkilöt ja päätöksentekijät

Väyrynen Vesa BrianVarsinainen jäsen

Tietoa yrityksestä Green Regards Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Green Regards Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-03-18. Toimiala on elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,573 ja liikevoitto €4,289. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €56,573 sekä tilikauden tulokseksi €2,173. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -36.9%, liikevoittoprosentti +7.6% ja omavaraisuusaste +97.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-36.9%
Liikevoittoprosentti7.6%
Omavaraisuusaste97.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€18,766Edellinen: €0
Inventory€0Edellinen: €2,182
Rahat ja pankkisaamiset€34,804Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€31,013Edellinen: €27,554
Oma pääoma€35,686Edellinen: €33,525
Velat€904Edellinen: €49,149
Vaihtuvat vastaavat€36,590Edellinen: €8,340
Current liabilities€904Edellinen: €16,726
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€89,651
2024-12-31
€56,573
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,512
2024-12-31
€4,289
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,458
2024-12-31
€2,173
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€82,674
2024-12-31
€36,590
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.5 %2024-12-31: 40.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
38.50x2024-12-31: 0.13x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
64/100 · Laskussa
5.7 %2024-12-31: 6.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste40.5 %97.5 %
Maksuvalmius0.13x38.50x
Liikevoitto-%6.2 %5.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2752210-8
ALV-tunnusFI27522108
EU-tunnusFIFPRO.2752210-8
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-03-14Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-03-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-03-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-03-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Väyrynen Vesa BrianVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväGreen Regards Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
247 verrokkia
Omavaraisuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika136 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-24 15.4471/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
36/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Green Regards Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.