Yritysprofiili

Harmless Consulting Oy

Harmless Consulting Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-12. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,535 ja liikevoitto €721.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3344160-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3344160-3
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-02-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-02-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Satamakatu 3, 33200, Tampere

Postiosoite: Satamakatu 3 C 59, 33200, Tampere

Tietoa yrityksestä Harmless Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Harmless Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-12. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,535 ja liikevoitto €721. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,535 sekä tilikauden tulokseksi €577. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +201.7%, liikevoittoprosentti +15.9% ja omavaraisuusaste +37.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys201.7%
Liikevoittoprosentti15.9%
Omavaraisuusaste37.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,707Edellinen: €1,277
Edellisten tilikausien voitto/tappio€273Edellinen: -€150
Oma pääoma€1,750Edellinen: €1,173
Velat€2,957Edellinen: €137
Vaihtuvat vastaavat€4,707Edellinen: €1,310
Current liabilities€2,957Edellinen: €137
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,503
2024-12-31
€4,535
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€150
2023-12-31
€545
2024-12-31
€721
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€150
2023-12-31
€423
2024-12-31
€577
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€36
2023-12-31
€1,310
2024-12-31
€4,707
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
46/100 · Laskussa
37.2 %2024-12-31: 89.6 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
53/100 · Laskussa
1.59x2024-12-31: 9.34x
Liikevoitto-%Hyvä
90/100 · Laskussa
15.9 %2024-12-31: 36.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-416.7 %89.6 %37.2 %
Maksuvalmius0.19x9.34x1.59x
Liikevoitto-%-36.3 %15.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3344160-3
ALV-tunnusFI33441603
EU-tunnusFIFPRO.3344160-3
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-02-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-02-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-02-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHarmless Consulting Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
240 verrokkia
Omavaraisuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika71 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-19 17.2376/100 · v0.14
B2 → A3 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1456/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1456/100 · v0.13
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Harmless Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.