Yritysprofiili

InfraMetsä oy

InfraMetsä oy:n kotipaikka on Vaajakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-04-04. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €269,752 ja liikevoitto €12,679.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2468875-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2468875-1
Toimiala
Puunkorjuu
Kunta
Vaajakoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-04-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-03-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karinkuja 4, 40800, Vaajakoski

Verkkosivu: https://www.xn--metspalvelukarkkainen-81b.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä InfraMetsä oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

InfraMetsä oy:n sijaintipaikkakunta on Vaajakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-04-04. Toimiala on puunkorjuu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €269,752 ja liikevoitto €12,679. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €269,752 sekä tilikauden tulokseksi €9,735. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +61.0%, liikevoittoprosentti +4.7% ja omavaraisuusaste +81.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys61.0%
Liikevoittoprosentti4.7%
Omavaraisuusaste81.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,290Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€41,120Edellinen: €140,912
Edellisten tilikausien voitto/tappio€175,744Edellinen: €96,375
Oma pääoma€187,979Edellinen: €178,244
Velat€42,942Edellinen: €90,653
Vaihtuvat vastaavat€103,030Edellinen: €251,488
Current liabilities€42,942Edellinen: €90,653
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€167,582
2025-03-31
€269,752
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€92,021
2025-03-31
€12,679
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€79,369
2025-03-31
€9,735
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€268,897
2025-03-31
€230,920
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
81.4 %2025-03-31: 66.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
32/100 · Laskussa
0.96x2025-03-31: 1.55x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
62/100 · Laskussa
4.7 %2025-03-31: 54.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312025-12-31
Omavaraisuusaste66.3 %81.4 %
Maksuvalmius1.55x0.96x
Liikevoitto-%54.9 %4.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2468875-1
ALV-tunnusFI24688751
EU-tunnusFIFPRO.2468875-1
KuntaVaajakoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-04-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-04-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2025-05-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiInfraMetsä oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä29/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
129 verrokkia
Omavaraisuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika170 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Pitkä rekisterihistoria
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-10-03 07.4629/100 · v0.14
D → D
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
D
2026-09-1529/100 · v0.14
D → D
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
D
2026-09-1429/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus on alennettu hälyttävän juridisen tilan, kuten konkurssin tai selvitystilan, vuoksi.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitHälyttävä
0/100

Konkurssi tai selvitystila käsitellään hälyttävänä juridisena riskisignaalina.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

InfraMetsä oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.