Yritysprofiili

Innastus Oy

Innastus Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-07-12. Toimiala on muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-10-31 liikevaihto oli €138,832 ja liikevoitto €23,930.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2556013-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2556013-5
Toimiala
Muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-07-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-06-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Gyldénintie 12 R 54, 00200, Helsinki

Verkkosivu: https://www.innastus.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Innastus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Innastus Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-07-12. Toimiala on muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-10-31 liikevaihto oli €138,832 ja liikevoitto €23,930. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €138,832 sekä tilikauden tulokseksi €23,579. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +15308.9%, liikevoittoprosentti +17.2% ja omavaraisuusaste +70.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-10-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys15308.9%
Liikevoittoprosentti17.2%
Omavaraisuusaste70.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €14,031
Rahat ja pankkisaamiset€92,474Edellinen: €45,928
Edellisten tilikausien voitto/tappio€49,947Edellinen: €48,879
Oma pääoma€76,026Edellinen: €57,007
Velat€32,252Edellinen: €10,256
Vaihtuvat vastaavat€103,612Edellinen: €57,300
Current liabilities€32,252Edellinen: €10,256
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€901
2023-10-31
€138,832
2024-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,473
2023-10-31
€23,930
2024-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,628
2023-10-31
€23,579
2024-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€67,263
2023-10-31
€108,278
2024-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
88/100 · Laskussa
70.2 %2023-10-31: 84.8 %
MaksuvalmiusHyvä
96/100 · Laskussa
2.87x2023-10-31: 4.48x
Liikevoitto-%Hyvä
93/100 · Nousussa
17.2 %2023-10-31: 9.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-10-312024-10-31
Omavaraisuusaste84.8 %70.2 %
Maksuvalmius4.48x2.87x
Liikevoitto-%9.9 %17.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2556013-5
ALV-tunnusFI25560135
EU-tunnusFIFPRO.2556013-5
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-07-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-07-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-05-22Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväInnastus Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä88/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
433 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika132 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-30 00.3288/100 · v0.14
A3 → A2 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1570/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
59/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Innastus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.