Yritysprofiili

Ioneed Dsign Oy

Ioneed Dsign Oy:n kotipaikka on Jorvas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-30. Toimiala on muiden sähkölaitteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,485 ja liikevoitto -€49,528.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3341229-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3341229-8
Toimiala
Muiden sähkölaitteiden valmistus
Kunta
Jorvas
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-01-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-01-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hirsalantie 11, 02420, Jorvas

Tietoa yrityksestä Ioneed Dsign Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ioneed Dsign Oy:n sijaintipaikkakunta on Jorvas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-30. Toimiala on muiden sähkölaitteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,485 ja liikevoitto -€49,528. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,485 sekä tilikauden tulokseksi -€54,644. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -7.3%, liikevoittoprosentti -300.4% ja omavaraisuusaste -1297.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-7.3%
Liikevoittoprosentti-300.4%
Omavaraisuusaste-1297.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,870Edellinen: €22,001
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€10,084Edellinen: €391
Oma pääoma-€64,728Edellinen: -€10,084
Velat€69,715Edellinen: €33,541
Vaihtuvat vastaavat€4,987Edellinen: €23,457
Current liabilities€43,353Edellinen: €33,541
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€17,786
2024-12-31
€16,485
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€10,427
2024-12-31
-€49,528
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€10,476
2024-12-31
-€54,644
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€23,457
2024-12-31
€4,987
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-1297.8 %2024-12-31: -43.0 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.11x2024-12-31: 0.66x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-300.4 %2024-12-31: -58.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-43.0 %-1297.8 %
Maksuvalmius0.66x0.11x
Liikevoitto-%-58.6 %-300.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3341229-8
ALV-tunnusFI33412298
EU-tunnusFIFPRO.3341229-8
KuntaJorvas
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-01-27Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-01-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiIoneed Dsign Oy
Luokitus laskiB3 → D · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä22/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika215 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-09-18 03.2422/100 · v0.14
B3 → D · -23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1445/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1445/100 · v0.13
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
43/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ioneed Dsign Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.