Yritysprofiili

IsännöintiGlow Oy

IsännöintiGlow Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-02. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €85,267 ja liikevoitto €18,002.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3347298-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3347298-7
Toimiala
Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-02-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pursikatu 6 B, 15160, Lahti

Tietoa yrityksestä IsännöintiGlow Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

IsännöintiGlow Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-02. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €85,267 ja liikevoitto €18,002. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €85,267 sekä tilikauden tulokseksi €14,402. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +194.2%, liikevoittoprosentti +21.1% ja omavaraisuusaste +42.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys194.2%
Liikevoittoprosentti21.1%
Omavaraisuusaste42.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €272
Rahat ja pankkisaamiset€37,238Edellinen: €9,389
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,274Edellinen: -€2,423
Oma pääoma€15,676Edellinen: €4,274
Velat€21,562Edellinen: €5,388
Vaihtuvat vastaavat€37,238Edellinen: €9,662
Current liabilities€21,562Edellinen: €5,388
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€28,982
2024-12-31
€85,267
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,023
2024-12-31
€18,002
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,697
2024-12-31
€14,402
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€9,662
2024-12-31
€37,238
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
53/100 · Laskussa
42.1 %2024-12-31: 44.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
58/100 · Laskussa
1.73x2024-12-31: 1.74x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
21.1 %2024-12-31: 13.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste44.2 %42.1 %
Maksuvalmius1.74x1.73x
Liikevoitto-%13.8 %21.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3347298-7
ALV-tunnusFI33472987
EU-tunnusFIFPRO.3347298-7
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-02-23Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-02-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-03-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväIsännöintiGlow Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika90 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-21 04.2477/100 · v0.14
B2 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1450/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1450/100 · v0.13
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

IsännöintiGlow Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.