Yritysprofiili

JOMRAK Oy

JOMRAK Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-30. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €99,174 ja liikevoitto €12,924.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3327889-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3327889-3
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-11-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-11-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Perintötie 3 G 2, 01510, Vantaa

Tietoa yrityksestä JOMRAK Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JOMRAK Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-30. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €99,174 ja liikevoitto €12,924. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €99,174 sekä tilikauden tulokseksi €9,406. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +84.0%, liikevoittoprosentti +13.0% ja omavaraisuusaste +39.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys84.0%
Liikevoittoprosentti13.0%
Omavaraisuusaste39.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,947
Rahat ja pankkisaamiset€14,464Edellinen: €10,409
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,817Edellinen: €11,220
Oma pääoma€12,223Edellinen: €2,817
Velat€18,570Edellinen: €20,380
Vaihtuvat vastaavat€23,349Edellinen: €13,271
Current liabilities€8,681Edellinen: €7,889
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€53,899
2024-11-30
€99,174
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€6,204
2024-11-30
€12,924
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€8,403
2024-11-30
€9,406
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€23,197
2024-11-30
€30,793
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
50/100 · Nousussa
39.7 %2024-11-30: 12.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
56/100 · Nousussa
1.67x2024-11-30: 1.32x
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Nousussa
13.0 %2024-11-30: -11.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste12.1 %39.7 %
Maksuvalmius1.32x1.67x
Liikevoitto-%-11.1 %13.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3327889-3
ALV-tunnusFI33278893
EU-tunnusFIFPRO.3327889-3
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-11-27Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-11-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-11-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-11-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJOMRAK Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
198 verrokkia
Omavaraisuus38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika65 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika65 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 4 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-25 14.0766/100 · v0.14
B3 → B1 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1540/100 · v0.14
B3 → B3 · -9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1449/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JOMRAK Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.