Yritysprofiili

Kauneudellecom Oy

Kauneudellecom Oy:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-04. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-05-31 liikevaihto oli €232,251 ja liikevoitto €16,912.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3360582-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3360582-3
Toimiala
Kauneudenhoitopalvelut
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-04-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karhulantie 32, 48600, Kotka

Tietoa yrityksestä Kauneudellecom Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kauneudellecom Oy:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-04. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-05-31 liikevaihto oli €232,251 ja liikevoitto €16,912. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €232,251 sekä tilikauden tulokseksi €12,419. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +38.2%, liikevoittoprosentti +7.3% ja omavaraisuusaste +23.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-05-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys38.2%
Liikevoittoprosentti7.3%
Omavaraisuusaste23.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,863Edellinen: €3,584
Inventory€7,315Edellinen: €4,885
Rahat ja pankkisaamiset€35,103Edellinen: €20,625
Advances received€383Edellinen: €446
Edellisten tilikausien voitto/tappio€467Edellinen: €0
Oma pääoma€12,886Edellinen: €467
Velat€41,910Edellinen: €44,669
Vaihtuvat vastaavat€45,325Edellinen: €33,280
Current liabilities€33,898Edellinen: €32,661
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€168,037
2024-05-31
€232,251
2025-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,762
2024-05-31
€16,912
2025-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€467
2024-05-31
€12,419
2025-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€45,136
2024-05-31
€54,796
2025-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Nousussa
23.7 %2024-05-31: 1.0 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
42/100 · Nousussa
1.25x2024-05-31: 0.78x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
68/100 · Nousussa
7.2 %2024-05-31: 1.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-05-312025-05-31
Omavaraisuusaste1.0 %23.7 %
Maksuvalmius0.78x1.25x
Liikevoitto-%1.6 %7.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3360582-3
ALV-tunnusFI33605823
EU-tunnusFIFPRO.3360582-3
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-04-24Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-04-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-05-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKauneudellecom Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
136 verrokkia
Omavaraisuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika285 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika243 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Samanaikainen elpyminen 4 talouden osa-alueella
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-01 04.5063/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kauneudellecom Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.