Yritysprofiili

Kimmoisa Oy

Kimmoisa Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-06. Toimiala on lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2021-10-31 liikevaihto oli €312,537 ja liikevoitto €34,306.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2836168-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2836168-4
Toimiala
Lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-06-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-05-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kanneltie 13 A, 01260, Vantaa

Tietoa yrityksestä Kimmoisa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kimmoisa Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-06. Toimiala on lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2021-10-31 liikevaihto oli €312,537 ja liikevoitto €34,306. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2021-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €312,537 sekä tilikauden tulokseksi €26,601. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -51.7%, liikevoittoprosentti +11.0% ja omavaraisuusaste +78.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2021-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-51.7%
Liikevoittoprosentti11.0%
Omavaraisuusaste78.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€131,898Edellinen: €115,334
Rahat ja pankkisaamiset€67,366Edellinen: €263,738
Advances received€22,216Edellinen: €28,850
Edellisten tilikausien voitto/tappio€188,527Edellinen: €18,374
Oma pääoma€217,628Edellinen: €207,627
Velat€59,048Edellinen: €217,325
Vaihtuvat vastaavat€229,656Edellinen: €411,940
Current liabilities€59,048Edellinen: €183,741
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€647,441
2020-10-31
€312,537
2021-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€243,975
2020-10-31
€34,306
2021-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€186,753
2020-10-31
€26,601
2021-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€424,952
2020-10-31
€276,675
2021-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
85.5 %2020-10-31: 52.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.37x2020-10-31: 2.06x
Liikevoitto-%Hyvä
77/100 · Laskussa
11.0 %2020-10-31: 37.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-10-312021-10-31
Omavaraisuusaste52.4 %85.5 %
Maksuvalmius2.06x3.37x
Liikevoitto-%37.7 %11.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2836168-4
ALV-tunnusFI28361684
EU-tunnusFIFPRO.2836168-4
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-05-26Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-05-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-06-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-06-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKimmoisa Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
219 verrokkia
Omavaraisuus82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-19 15.5272/100 · v0.14
B2 → A3 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2021-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1457/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1457/100 · v0.13
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
64/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2024-12-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2021-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kimmoisa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.