Yritysprofiili

Kupra Oy

Kupra Oy:n kotipaikka on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-27. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-05-31 liikevaihto oli €362,723 ja liikevoitto €36,713.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3121419-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3121419-1
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Osoite Tuntematon
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-02-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: 00000, Osoite Tuntematon

Tietoa yrityksestä Kupra Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kupra Oy:n sijaintipaikkakunta on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-27. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-05-31 liikevaihto oli €362,723 ja liikevoitto €36,713. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €362,723 sekä tilikauden tulokseksi €26,444. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +136.1%, liikevoittoprosentti +10.1% ja omavaraisuusaste +47.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-05-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys136.1%
Liikevoittoprosentti10.1%
Omavaraisuusaste47.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€149Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€20,916Edellinen: €6,031
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,130Edellinen: €0
Oma pääoma€38,574Edellinen: €12,126
Velat€43,361Edellinen: €8,312
Vaihtuvat vastaavat€81,935Edellinen: €20,438
Current liabilities€43,361Edellinen: €8,312
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€153,608
2021-05-31
€362,723
2022-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€15,970
2021-05-31
€36,713
2022-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€12,159
2021-05-31
€26,444
2022-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€20,438
2021-05-31
€81,935
2022-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
59/100 · Laskussa
47.1 %2021-05-31: 59.5 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Laskussa
0.48x2021-05-31: 0.73x
Liikevoitto-%Hyvä
75/100 · Laskussa
10.1 %2021-05-31: 10.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-05-312022-05-31
Omavaraisuusaste59.5 %47.1 %
Maksuvalmius0.73x0.48x
Liikevoitto-%10.4 %10.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3121419-1
EU-tunnusFIFPRO.3121419-1
KuntaOsoite Tuntematon
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-02-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKupra Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
60 verrokkia
Omavaraisuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika171 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika150 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 22.5069/100 · v0.14
B2 → B1 · +19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1450/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1450/100 · v0.13
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kupra Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.