Yritysprofiili

LogiRad Oy

LogiRad Oy:n kotipaikka on Hamula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-06-14. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €213,000 ja liikevoitto €137,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3292287-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3292287-8
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Hamula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-06-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-06-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Keskimmäisentie 320, 71890, Hamula

Henkilöt ja päätöksentekijät

Tikkanen Mikko JohannesVarsinainen jäsen
Tikkanen Tiia Maria PauliinaVarajäsen

Tietoa yrityksestä LogiRad Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

LogiRad Oy:n sijaintipaikkakunta on Hamula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-06-14. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €213,000 ja liikevoitto €137,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €213,000 sekä tilikauden tulokseksi €154,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -39.6%, liikevoittoprosentti +64.3% ja omavaraisuusaste +98.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-39.6%
Liikevoittoprosentti64.3%
Omavaraisuusaste98.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€193,589Edellinen: €213,254
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€89,000
2022-12-31
€294,000
2023-12-31
€352,000
2024-12-31
€213,000
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€80,000
2022-12-31
€267,000
2023-12-31
€214,000
2024-12-31
€137,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€64,000
2022-12-31
€214,000
2023-12-31
€169,000
2024-12-31
€154,000
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€83,000
2022-12-31
€328,000
2023-12-31
€421,000
2024-12-31
€549,000
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.5 %2024-12-31: 99.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
13.40x2024-12-31: 14.50x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
64.3 %2024-12-31: 60.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste78.0 %83.5 %99.5 %98.5 %
Maksuvalmius3.22x2.61x14.50x13.40x
Liikevoitto-%89.9 %90.8 %60.8 %64.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3292287-8
EU-tunnusFIFPRO.3292287-8
KuntaHamula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-06-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-06-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-06-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Tikkanen Tiia Maria PauliinaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tikkanen Mikko JohannesVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväLogiRad Oy
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
51 verrokkia
Omavaraisuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-18

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

LogiRad Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.