Yritysprofiili

Medi-Hand Oy

Medi-Hand Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on kommandiittiyhtiö. Yritys on perustettu 2006-02-27. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,217 ja liikevoitto -€6,741.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2020573-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2020573-2
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Kommandiittiyhtiö
Perustamispäivä
2006-02-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-02-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vehkaniityntie 14 G, 02180, Espoo

Tietoa yrityksestä Medi-Hand Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Medi-Hand Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on kommandiittiyhtiö. Yritys on perustettu 2006-02-27. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,217 ja liikevoitto -€6,741. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,217 sekä tilikauden tulokseksi -€6,694. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -38.5%, liikevoittoprosentti -41.6% ja omavaraisuusaste +27.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-38.5%
Liikevoittoprosentti-41.6%
Omavaraisuusaste27.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,035Edellinen: €3,335
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,061Edellinen: €18,108
Oma pääoma€3,867Edellinen: €10,561
Velat€10,026Edellinen: €9,894
Vaihtuvat vastaavat€1,720Edellinen: €4,698
Current liabilities€10,026Edellinen: €9,894
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€26,356
2024-12-31
€16,217
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€10,102
2024-12-31
-€6,741
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€10,047
2024-12-31
-€6,694
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€20,454
2024-12-31
€13,893
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
35/100 · Laskussa
27.8 %2024-12-31: 51.6 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Laskussa
0.10x2024-12-31: 0.34x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-41.6 %2024-12-31: -38.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste51.6 %27.8 %
Maksuvalmius0.34x0.10x
Liikevoitto-%-38.3 %-41.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2020573-2
EU-tunnusFIFPRO.2020573-2
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2006-02-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2006-02-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2006-02-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMedi-Hand Oy
Luokitus laskiA2 → B2 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
249 verrokkia
Omavaraisuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Maksuvalmius85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-16 11.0950/100 · v0.14
A2 → B2 · -30 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1480/100 · v0.14
A2 → A2
A2
2026-09-1480/100 · v0.13
B1 → A2 · +14 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1366/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 20 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Medi-Hand Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.