Yritysprofiili

Mielellesi Oy

Mielellesi Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-03. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,267 ja liikevoitto €3,863.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3009213-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3009213-7
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-07-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-07-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Menninkäisentie 5 C 32, 02110, Espoo

Puhelin: +358408492501Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.mielellesi.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/mielellesiLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/wixLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Ekström Pia KaarinaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Mielellesi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mielellesi Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-03. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,267 ja liikevoitto €3,863. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €47,267 sekä tilikauden tulokseksi €3,884. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -12.3%, liikevoittoprosentti +8.5% ja omavaraisuusaste +57.1%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Vierellesi

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-12.3%
Liikevoittoprosentti8.5%
Omavaraisuusaste57.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €75
Rahat ja pankkisaamiset€469Edellinen: €993
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€50Edellinen: €9,153
Tulos ennen veroja€3,884Edellinen: -€9,202
Oma pääoma€3,835Edellinen: -€50
Velat€3,876Edellinen: €3,435
Vaihtuvat vastaavat€7,711Edellinen: €3,385
Current liabilities€3,876Edellinen: €3,435
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€9,701
2021-12-31
€0
2022-12-31
€33,942
2023-12-31
€53,869
2024-12-31
€47,267
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€387
2021-12-31
-€1,915
2022-12-31
€11,422
2023-12-31
-€9,222
2024-12-31
€3,863
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€398
2021-12-31
-€1,915
2022-12-31
€9,561
2023-12-31
-€9,202
2024-12-31
€3,884
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€1,528
2021-12-31
€819
2022-12-31
€14,157
2023-12-31
€3,385
2024-12-31
€7,711
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
71/100 · Nousussa
57.1 %2024-12-31: -1.5 %
MaksuvalmiusHyvä
78/100 · Nousussa
2.33x2024-12-31: 0.99x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
71/100 · Nousussa
8.5 %2024-12-31: -17.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste100.0 %-33.3 %64.7 %-1.5 %57.1 %
Maksuvalmius0.00x0.67x2.83x0.99x2.33x
Liikevoitto-%0.0 %0.0 %33.6 %-17.1 %8.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3009213-7
ALV-tunnusFI30092137
EU-tunnusFIFPRO.3009213-7
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-07-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-07-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Ekström Pia KaarinaToimitusjohtajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Ekström Pia KaarinaVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Krister EkströmHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMielellesi Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-27
Mallin pistemäärä74/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
340 verrokkia
Omavaraisuus42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Kannattavuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika98 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika32 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-27 20.1874/100 · v0.14
B1 → A3 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-27
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
65/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mielellesi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.