Yritysprofiili

Napari Engineering Oy

Napari Engineering Oy:n kotipaikka on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-07. Toimiala on maa- ja vesirakentamisen tekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €253,929 ja liikevoitto €74,756.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3379704-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3379704-4
Toimiala
Maa- ja vesirakentamisen tekninen palvelu
Kunta
Nummela
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-08-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-07-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karhumäenkuja 4 B 8, 03100, Nummela

Tietoa yrityksestä Napari Engineering Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Napari Engineering Oy:n sijaintipaikkakunta on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-07. Toimiala on maa- ja vesirakentamisen tekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €253,929 ja liikevoitto €74,756. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €253,929 sekä tilikauden tulokseksi €59,140. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +26.9%, liikevoittoprosentti +29.4% ja omavaraisuusaste +73.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys26.9%
Liikevoittoprosentti29.4%
Omavaraisuusaste73.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€68,318Edellinen: €20,344
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,311Edellinen: €0
Oma pääoma€72,451Edellinen: €14,436
Velat€26,810Edellinen: €31,445
Vaihtuvat vastaavat€97,539Edellinen: €43,585
Current liabilities€26,810Edellinen: €31,445
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€200,137
2024-12-31
€253,929
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€18,256
2024-12-31
€74,756
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,436
2024-12-31
€59,140
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€45,881
2024-12-31
€99,261
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
91/100 · Nousussa
73.0 %2024-12-31: 31.5 %
MaksuvalmiusHyvä
85/100 · Nousussa
2.55x2024-12-31: 0.65x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
29.4 %2024-12-31: 9.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste31.5 %73.0 %
Maksuvalmius0.65x2.55x
Liikevoitto-%9.1 %29.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3379704-4
ALV-tunnusFI33797044
EU-tunnusFIFPRO.3379704-4
KuntaNummela
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-07-26Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-08-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-08-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-02-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-02-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNapari Engineering Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
287 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika94 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-17 10.5082/100 · v0.14
B2 → A2 · +30 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1452/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1452/100 · v0.13
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Napari Engineering Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.