Yritysprofiili

NN Training Oy

NN Training Oy:n kotipaikka on Littoinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-21. Toimiala on urheilu- ja liikuntakoulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €61,726 ja liikevoitto €17,151.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3441753-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3441753-3
Toimiala
Urheilu- ja liikuntakoulutus
Kunta
Littoinen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-04-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Silvolanrinne 15 as. 1, 20660, Littoinen

Tietoa yrityksestä NN Training Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NN Training Oy:n sijaintipaikkakunta on Littoinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-21. Toimiala on urheilu- ja liikuntakoulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €61,726 ja liikevoitto €17,151. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €61,726 sekä tilikauden tulokseksi €13,592. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +54.0%, liikevoittoprosentti +27.8% ja omavaraisuusaste +86.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys54.0%
Liikevoittoprosentti27.8%
Omavaraisuusaste86.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€27,998Edellinen: €15,757
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,308Edellinen: €0
Oma pääoma€24,900Edellinen: €12,308
Velat€3,944Edellinen: €5,342
Vaihtuvat vastaavat€28,844Edellinen: €17,650
Current liabilities€3,944Edellinen: €5,342
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€40,076
2024-12-31
€61,726
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€15,399
2024-12-31
€17,151
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€12,308
2024-12-31
€13,592
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€17,650
2024-12-31
€28,844
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
86.3 %2024-12-31: 69.7 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
7.10x2024-12-31: 2.95x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
27.8 %2024-12-31: 38.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste69.7 %86.3 %
Maksuvalmius2.95x7.10x
Liikevoitto-%38.4 %27.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3441753-3
ALV-tunnusFI34417533
EU-tunnusFIFPRO.3441753-3
KuntaLittoinen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-04-14Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-04-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-04-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-04-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNN Training Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
255 verrokkia
Omavaraisuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika22 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika13 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-03 16.3482/100 · v0.14
B2 → A2 · +30 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NN Training Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.