Yritysprofiili

NoRun Oy

NoRun Oy:n kotipaikka on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-08-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €16,075 ja liikevoitto €104.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2850468-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2850468-1
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Klaukkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-08-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-08-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Huvilatie 22 6, 01800, Klaukkala

Tietoa yrityksestä NoRun Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NoRun Oy:n sijaintipaikkakunta on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-08-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €16,075 ja liikevoitto €104. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,075 sekä tilikauden tulokseksi €104. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +115.9%, liikevoittoprosentti +0.6% ja omavaraisuusaste -112.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys115.9%
Liikevoittoprosentti0.6%
Omavaraisuusaste-112.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€5,794Edellinen: €189
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€6,787Edellinen: -€2,691
Oma pääoma-€6,583Edellinen: -€6,687
Velat€12,448Edellinen: €6,900
Vaihtuvat vastaavat€5,865Edellinen: €213
Current liabilities€5,761Edellinen: €6,900
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€7,446
2025-02-23
€16,075
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€4,096
2025-02-23
€104
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€4,096
2025-02-23
€104
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€213
2025-02-23
€5,865
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-112.2 %2025-02-23: -3142.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
34/100 · Nousussa
1.01x2025-02-23: 0.03x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Nousussa
0.7 %2025-02-23: -55.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-232025-09-30
Omavaraisuusaste-3142.7 %-112.2 %
Maksuvalmius0.03x1.01x
Liikevoitto-%-55.0 %0.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2850468-1
ALV-tunnusFI28504681
EU-tunnusFIFPRO.2850468-1
KuntaKlaukkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-08-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaNoRun Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä43/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
258 verrokkia
Omavaraisuus7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Kannattavuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-29 13.5543/100 · v0.14
B2 → B3 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1453/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NoRun Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.