Yritysprofiili

NullPointer Oy

NullPointer Oy:n kotipaikka on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-11-04. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €344,805 ja liikevoitto €123,036.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2294047-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2294047-4
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Kerava
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-11-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-10-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sammontie 14 B 8, 04230, Kerava

Verkkosivu: https://www.nullpointer.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä NullPointer Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NullPointer Oy:n sijaintipaikkakunta on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-11-04. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €344,805 ja liikevoitto €123,036. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €344,805 sekä tilikauden tulokseksi €90,660. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +6.8%, liikevoittoprosentti +35.7% ja omavaraisuusaste +94.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys6.8%
Liikevoittoprosentti35.7%
Omavaraisuusaste94.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,661Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€107,677Edellinen: €105,857
Edellisten tilikausien voitto/tappio€430,366Edellinen: €417,387
Oma pääoma€523,526Edellinen: €470,289
Velat€28,194Edellinen: €18,294
Vaihtuvat vastaavat€220,693Edellinen: €209,357
Current liabilities€28,194Edellinen: €18,294
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€322,928
2024-09-30
€344,805
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€102,760
2024-09-30
€123,036
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€50,401
2024-09-30
€90,660
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€488,583
2024-09-30
€551,719
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
94.9 %2024-09-30: 96.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.82x2024-09-30: 5.79x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
35.5 %2024-09-30: 31.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste96.3 %94.9 %
Maksuvalmius5.79x3.82x
Liikevoitto-%31.8 %35.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2294047-4
ALV-tunnusFI22940474
EU-tunnusFIFPRO.2294047-4
KuntaKerava
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-10-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2009-10-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2009-11-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNullPointer Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika157 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika157 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-29 04.4786/100 · v0.14
B1 → A2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-08.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NullPointer Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.