Yritysprofiili

Numberi Oy

Numberi Oy:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-10. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €23,825 ja liikevoitto -€503.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3267118-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3267118-3
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-02-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Huvituksentie 17, 06150, Porvoo

Tietoa yrityksestä Numberi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Numberi Oy:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-10. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €23,825 ja liikevoitto -€503. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €23,825 sekä tilikauden tulokseksi -€3,840. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -76.9%, liikevoittoprosentti -2.1% ja omavaraisuusaste +98.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-76.9%
Liikevoittoprosentti-2.1%
Omavaraisuusaste98.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,734Edellinen: €7,503
Rahat ja pankkisaamiset€13,789Edellinen: €60,246
Edellisten tilikausien voitto/tappio€150,108Edellinen: €97,550
Oma pääoma€146,268Edellinen: €163,158
Velat€1,792Edellinen: €16,742
Vaihtuvat vastaavat€13,843Edellinen: €69,801
Current liabilities€1,792Edellinen: €16,742
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€103,260
2025-03-31
€23,825
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€80,404
2025-03-31
-€503
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€65,608
2025-03-31
-€3,840
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€179,900
2025-03-31
€148,060
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
98.8 %2025-03-31: 90.7 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
7.69x2025-03-31: 3.60x
Liikevoitto-%Heikko
45/100 · Laskussa
-1.9 %2025-03-31: 72.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste90.7 %98.8 %
Maksuvalmius3.60x7.69x
Liikevoitto-%72.6 %-1.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3267118-3
ALV-tunnusFI32671183
EU-tunnusFIFPRO.3267118-3
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-02-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-02-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaNumberi Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
110 verrokkia
Omavaraisuus91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Kannattavuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika38 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika48 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-20 07.4160/100 · v0.14
B2 → B1 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1450/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1450/100 · v0.13
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Numberi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.