Yritysprofiili

Ombrelo Oy

Ombrelo Oy:n kotipaikka on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-04-18. Toimiala on terveydenhuollon, sosiaaliturvan ja muiden yhteiskuntapalvelujen hallinto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €4,294,313 ja liikevoitto €157,828.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2188035-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2188035-0
Toimiala
Terveydenhuollon, sosiaaliturvan ja muiden yhteiskuntapalvelujen hallinto
Kunta
Hyllykallio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-04-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-04-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lieskatie 2, 60510, Hyllykallio

Verkkosivu: https://www.ombrelo.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Ombrelo Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ombrelo Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-04-18. Toimiala on terveydenhuollon, sosiaaliturvan ja muiden yhteiskuntapalvelujen hallinto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €4,294,313 ja liikevoitto €157,828. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,294,313 sekä tilikauden tulokseksi €126,126. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +28.7%, liikevoittoprosentti +3.7% ja omavaraisuusaste +33.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys28.7%
Liikevoittoprosentti3.7%
Omavaraisuusaste33.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€252Edellinen: €0
Inventory€234,941Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€208,698Edellinen: €261,549
Advances received€0Edellinen: €12,600
Edellisten tilikausien voitto/tappio€225,331Edellinen: €89,869
Oma pääoma€353,957Edellinen: €298,902
Velat€689,110Edellinen: €513,314
Vaihtuvat vastaavat€988,730Edellinen: €774,038
Current liabilities€689,110Edellinen: €513,314
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€2,656,385
2023-10-31
€3,336,583
2024-10-31
€4,294,313
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€128,582
2023-10-31
€169,411
2024-10-31
€157,828
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€125,540
2023-10-31
€135,462
2024-10-31
€126,126
2025-10-31
Varat -kehitys3 kautta
€606,738
2023-10-31
€812,215
2024-10-31
€1,043,067
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
42/100 · Laskussa
33.9 %2024-10-31: 37.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
21/100 · Nousussa
0.64x2024-10-31: 0.51x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.7 %2024-10-31: 5.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-10-312024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste30.1 %37.4 %33.9 %
Maksuvalmius0.56x0.51x0.64x
Liikevoitto-%4.8 %5.1 %3.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2188035-0
ALV-tunnusFI21880350
EU-tunnusFIFPRO.2188035-0
KuntaHyllykallio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2008-04-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2008-04-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-04-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväOmbrelo Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä70/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
872 verrokkia
Omavaraisuus34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika96 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-29 19.2670/100 · v0.14
B1 → A3 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Matala → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
59/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
86/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

36 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-26.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ombrelo Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.