Yritysprofiili

OsaFix Oy

OsaFix Oy:n kotipaikka on Kyröskoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-02. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €38,538 ja liikevoitto €3,850.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3321656-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3321656-1
Toimiala
Maalaus
Kunta
Kyröskoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-11-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-10-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Osaketie 6 B 9, 39200, Kyröskoski

Puhelin: +358452389995Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.osafix.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Osara Juho Heikki AntinpoikaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä OsaFix Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

OsaFix Oy:n sijaintipaikkakunta on Kyröskoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-02. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €38,538 ja liikevoitto €3,850. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €38,538 sekä tilikauden tulokseksi €3,076. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -43.9%, liikevoittoprosentti +10.0% ja omavaraisuusaste +83.2%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Maalaus, kulkuneuvojen huolto ja kunnostus sekä kaikki muu laillinen liiketoiminta. Yhtiö saa omistaa ja myydä arvopapereita sekä muuta kiinteää omaisuutta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-43.9%
Liikevoittoprosentti10.0%
Omavaraisuusaste83.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€13,815Edellinen: €11,568
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,741Edellinen: €4,878
Tulos ennen veroja€3,847Edellinen: €9,876
Oma pääoma€16,317Edellinen: €13,241
Velat€3,286Edellinen: €2,059
Vaihtuvat vastaavat€19,603Edellinen: €15,300
Current liabilities€3,286Edellinen: €2,059
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€13,288
2023-12-31
€68,697
2024-12-31
€38,538
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€6,169
2023-12-31
€10,067
2024-12-31
€3,850
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€4,878
2023-12-31
€7,863
2024-12-31
€3,076
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€6,842
2023-12-31
€15,300
2024-12-31
€19,603
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
83.2 %2024-12-31: 86.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
4.20x2024-12-31: 5.62x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
75/100 · Laskussa
10.0 %2024-12-31: 14.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste78.6 %86.5 %83.2 %
Maksuvalmius-5.62x4.20x
Liikevoitto-%46.4 %14.7 %10.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3321656-1
ALV-tunnusFI33216561
EU-tunnusFIFPRO.3321656-1
KuntaKyröskoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-10-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-10-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-11-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-11-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Osara Juho Heikki AntinpoikaToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Osara Juho Heikki AntinpoikaHallituksen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 74%
Riikola Aleksi PaavaliVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaOsaFix Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
85 verrokkia
Omavaraisuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika55 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika77 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-25 23.3969/100 · v0.14
B3 → B1 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1547/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

OsaFix Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.