Yritysprofiili

Pine3 Ltd Ab

Pine3 Ltd Ab:n kotipaikka on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-11-16. Toimiala on kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €51,974 ja liikevoitto €3,365.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2439099-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2439099-8
Toimiala
Kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta
Kunta
Vaasa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-11-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-11-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hovrättsesplanaden 2 A 8, 65100, Vaasa

Postiosoite: PL 143, 65101, Vaasa

Tietoa yrityksestä Pine3 Ltd Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Pine3 Ltd Ab:n sijaintipaikkakunta on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-11-16. Toimiala on kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €51,974 ja liikevoitto €3,365. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €51,974 sekä tilikauden tulokseksi €3,363. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +122.8%, liikevoittoprosentti +6.5% ja omavaraisuusaste +14.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys122.8%
Liikevoittoprosentti6.5%
Omavaraisuusaste14.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €647
Inventory€5,500Edellinen: €5,500
Rahat ja pankkisaamiset€11,009Edellinen: €1,928
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€24,213Edellinen: -€18,595
Oma pääoma€3,450Edellinen: €87
Velat€21,079Edellinen: €11,359
Vaihtuvat vastaavat€24,528Edellinen: €11,446
Current liabilities€21,079Edellinen: €11,359
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€23,329
2024-10-31
€51,974
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€5,536
2024-10-31
€3,365
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€5,618
2024-10-31
€3,363
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€11,446
2024-10-31
€24,528
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
18/100 · Nousussa
14.1 %2024-10-31: 0.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Nousussa
0.78x2024-10-31: 0.65x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
66/100 · Nousussa
6.5 %2024-10-31: -23.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste0.8 %14.1 %
Maksuvalmius0.65x0.78x
Liikevoitto-%-23.1 %6.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2439099-8
ALV-tunnusFI24390998
EU-tunnusFIFPRO.2439099-8
KuntaVaasa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-11-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-11-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-11-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2012-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPine3 Ltd Ab
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
84 verrokkia
Omavaraisuus26%
Heikompi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 06.5460/100 · v0.14
B1 → B1 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1469/100 · v0.13
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Pine3 Ltd Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.