Yritysprofiili

PPE ELECTRICS OY

PPE ELECTRICS OY:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-12-16. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €326,691 ja liikevoitto €9,204.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3105335-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3105335-9
Toimiala
Sähköasennus
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-12-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-12-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Punalatvantie 25, 01350, Vantaa

Verkkosivu: https://www.ppe-electrics.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä PPE ELECTRICS OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

PPE ELECTRICS OY:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-12-16. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €326,691 ja liikevoitto €9,204. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €326,691 sekä tilikauden tulokseksi €3,961. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.3%, liikevoittoprosentti +2.8% ja omavaraisuusaste +23.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.3%
Liikevoittoprosentti2.8%
Omavaraisuusaste23.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€9,116Edellinen: €5,619
Rahat ja pankkisaamiset€11,730Edellinen: €6,356
Edellisten tilikausien voitto/tappio€10,996Edellinen: €10,187
Oma pääoma€14,957Edellinen: €10,996
Velat€48,406Edellinen: €43,521
Vaihtuvat vastaavat€33,857Edellinen: €29,293
Current liabilities€18,129Edellinen: €21,297
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€334,436
2025-03-31
€326,691
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,926
2025-03-31
€9,204
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€809
2025-03-31
€3,961
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€54,517
2025-03-31
€63,363
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Nousussa
23.6 %2025-03-31: 20.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
38/100 · Nousussa
1.15x2025-03-31: 0.56x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.8 %2025-03-31: 1.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste20.2 %23.6 %
Maksuvalmius0.56x1.15x
Liikevoitto-%1.5 %2.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3105335-9
ALV-tunnusFI31053359
EU-tunnusFIFPRO.3105335-9
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-12-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-12-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-12-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-12-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväPPE ELECTRICS OY
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä54/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
86 verrokkia
Omavaraisuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Kannattavuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Maksuvalmius74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-30 00.1554/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
56/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

PPE ELECTRICS OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.