Yritysprofiili

Proinx Oy

Proinx Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-21. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €289,644 ja liikevoitto €10,338.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3176878-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3176878-4
Toimiala
Kampaamo- ja parturipalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-12-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-12-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kontiontie 3, 02110, Espoo

Postiosoite: Rasavilliuksenkuja 13, 00960, Helsinki

Henkilöt ja päätöksentekijät

Ketonen Tommi ValtteriToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Proinx Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Proinx Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-21. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €289,644 ja liikevoitto €10,338. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €289,644 sekä tilikauden tulokseksi €8,185. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +10.6%, liikevoittoprosentti +3.6% ja omavaraisuusaste +66.5%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Parturi- ja kampaamotoiminta. Tatuointi- ja lävistykset. Kauneudenhoitopalvelut. Lasinpuhallus ja taiteellinen luominen. Rakentaminen ja remontointi. Koulutus ja liikkeenjohdon konsultointi.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys10.6%
Liikevoittoprosentti3.6%
Omavaraisuusaste66.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€24,837Edellinen: €24,490
Rahat ja pankkisaamiset€64,992Edellinen: €50,304
Edellisten tilikausien voitto/tappio€56,427Edellinen: €50,618
Tulos ennen veroja€10,300Edellinen: €13,273
Oma pääoma€64,612Edellinen: €61,227
Velat€32,478Edellinen: €26,443
Vaihtuvat vastaavat€94,112Edellinen: €83,700
Current liabilities€32,478Edellinen: €26,443
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€334,233
2021-12-31
€327,937
2022-12-31
€274,052
2023-12-31
€261,791
2024-12-31
€289,644
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€49,052
2021-12-31
€14,150
2022-12-31
€11,535
2023-12-31
€13,209
2024-12-31
€10,338
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€38,666
2021-12-31
€11,107
2022-12-31
€9,143
2023-12-31
€10,609
2024-12-31
€8,185
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€61,552
2021-12-31
€90,880
2022-12-31
€84,699
2023-12-31
€87,669
2024-12-31
€97,089
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
83/100 · Laskussa
66.5 %2024-12-31: 69.8 %
MaksuvalmiusHyvä
92/100 · Laskussa
2.77x2024-12-31: 2.83x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.6 %2024-12-31: 5.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste62.8 %54.8 %65.0 %69.8 %66.5 %
Maksuvalmius---2.83x2.77x
Liikevoitto-%14.5 %4.2 %4.2 %5.0 %3.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3176878-4
ALV-tunnusFI31768784
EU-tunnusFIFPRO.3176878-4
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-12-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-12-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-12-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-12-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Ketonen Tommi ValtteriToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Pösö Amanda Anna KatariinaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Ketonen Tommi ValtteriVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväProinx Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
171 verrokkia
Omavaraisuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika98 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika108 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-15 12.4481/100 · v0.14
A3 → A2 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1576/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Vakaa
A3
2026-09-1476/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Proinx Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.