Yritysprofiili

QL Partners Oy

QL Partners Oy:n kotipaikka on Jännevirta. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-15. Toimiala on teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €636 ja liikevoitto -€8,643.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2084552-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2084552-9
Toimiala
Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
Kunta
Jännevirta
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-01-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-01-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Launatanlahdentie 86, 70940, Jännevirta

Verkkosivu: https://www.ql.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä QL Partners Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

QL Partners Oy:n sijaintipaikkakunta on Jännevirta. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-15. Toimiala on teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €636 ja liikevoitto -€8,643. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €636 sekä tilikauden tulokseksi -€8,656. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -65.5%, liikevoittoprosentti -1359.0% ja omavaraisuusaste +98.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-65.5%
Liikevoittoprosentti-1359.0%
Omavaraisuusaste98.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€5,232Edellinen: €11,806
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€54,387Edellinen: -€46,210
Oma pääoma€10,117Edellinen: €19,443
Velat€117Edellinen: €48
Vaihtuvat vastaavat€5,349Edellinen: €12,312
Current liabilities€117Edellinen: €48
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,843
2024-06-30
€636
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€7,506
2024-06-30
-€8,643
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€7,506
2024-06-30
-€8,656
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€19,491
2024-06-30
€10,235
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.8 %2024-06-30: 99.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
44.53x2024-06-30: 245.34x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-1359.0 %2024-06-30: -407.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste99.8 %98.8 %
Maksuvalmius245.34x44.53x
Liikevoitto-%-407.3 %-1359.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2084552-9
ALV-tunnusFI20845529
EU-tunnusFIFPRO.2084552-9
KuntaJännevirta
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-01-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2007-02-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-06-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaQL Partners Oy
Luokitus laskiA3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
136 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Maksuvalmius99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika128 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika128 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-24 09.4566/100 · v0.14
A3 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
82/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

QL Partners Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.