Yritysprofiili

Quidare Oy

Quidare Oy:n kotipaikka on Jyväskylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-24. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €93,602 ja liikevoitto €265.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3260226-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3260226-8
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Jyväskylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pirttimäentie 25, 40520, Jyväskylä

Postiosoite: PL 136, 40101, Jyväskylä

Puhelin: +358500676403Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://quidare.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Räihä Jarmo Henri IlariVarsinainen jäsen
Heikkinen Juho ErkkoVarajäsen
Jarmo RäihäCo-Founder

Tietoa yrityksestä Quidare Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Quidare Oy:n sijaintipaikkakunta on Jyväskylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-24. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €93,602 ja liikevoitto €265. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €93,602 sekä tilikauden tulokseksi €623. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +281.1%, liikevoittoprosentti +0.3% ja omavaraisuusaste +13.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys281.1%
Liikevoittoprosentti0.3%
Omavaraisuusaste13.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€308Edellinen: €1,537
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€409Edellinen: -€5,901
Tulos ennen veroja€265Edellinen: €6,864
Oma pääoma€10,214Edellinen: €9,591
Velat€66,855Edellinen: €71,972
Vaihtuvat vastaavat€15,269Edellinen: €19,763
Current liabilities€4,855Edellinen: €11,972
Henkilöstö0Edellinen: 0
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€24,558
2023-12-31
€93,602
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,865
2023-12-31
€265
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,492
2023-12-31
€623
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€81,563
2023-12-31
€77,069
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
17/100 · Nousussa
13.3 %2023-12-31: 11.8 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.06x2023-12-31: 0.13x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Laskussa
0.3 %2023-12-31: 27.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste11.8 %13.3 %
Maksuvalmius0.13x0.06x
Liikevoitto-%27.9 %0.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3260226-8
ALV-tunnusFI32602268
EU-tunnusFIFPRO.3260226-8
KuntaJyväskylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Räihä Jarmo Henri IlariVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Heikkinen Juho ErkkoVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Jarmo RäihäCo-FounderLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväQuidare Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
103 verrokkia
Omavaraisuus15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Kannattavuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika235 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-15 14.2650/100 · v0.14
B2 → B2 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1454/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vakaa
B2
2026-09-1454/100 · v0.13
B2 → B2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Quidare Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.