Yritysprofiili

RAT-Management Oy

RAT-Management Oy:n kotipaikka on Suinula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-07-31. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €100,626 ja liikevoitto €70,213.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2206558-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2206558-5
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Suinula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-07-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-07-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Perämaantie 148, 36120, Suinula

Puhelin: +358500594532Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Wiskari Reima OlaviToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä RAT-Management Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

RAT-Management Oy:n sijaintipaikkakunta on Suinula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-07-31. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €100,626 ja liikevoitto €70,213. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €100,626 sekä tilikauden tulokseksi €46,494. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.3%, liikevoittoprosentti +69.8% ja omavaraisuusaste +82.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.3%
Liikevoittoprosentti69.8%
Omavaraisuusaste82.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€7,532Edellinen: €5,354
Edellisten tilikausien voitto/tappio€241,994Edellinen: €236,833
Oma pääoma€294,488Edellinen: €282,994
Velat€63,712Edellinen: €107,492
Vaihtuvat vastaavat€163,367Edellinen: €184,618
Current liabilities€63,712Edellinen: €69,711
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€50,654
2020-12-31
€84,000
2021-12-31
€92,126
2022-12-31
€91,270
2023-12-31
€100,356
2024-12-31
€100,626
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
€21,780
2020-12-31
€50,258
2021-12-31
€62,576
2022-12-31
€53,885
2023-12-31
€65,094
2024-12-31
€70,213
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€12,014
2020-12-31
€39,009
2021-12-31
€52,726
2022-12-31
€41,899
2023-12-31
€40,161
2024-12-31
€46,494
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€279,651
2020-12-31
€297,465
2021-12-31
€325,983
2022-12-31
€321,562
2023-12-31
€390,486
2024-12-31
€358,200
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
82.2 %2024-12-31: 72.5 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Nousussa
0.12x2024-12-31: 0.08x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
69.8 %2024-12-31: 64.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste69.4 %78.0 %83.1 %86.4 %72.5 %82.2 %
Maksuvalmius-----0.12x
Liikevoitto-%43.0 %59.8 %67.9 %59.0 %64.9 %69.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2206558-5
ALV-tunnusFI22065585
EU-tunnusFIFPRO.2206558-5
KuntaSuinula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-07-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-07-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2008-07-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-07-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2010-02-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Wiskari Reima OlaviToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Hoang-Jalkanen Thi Bich DaoVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Wiskari Katriina MikaelaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRAT-Management Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
37 verrokkia
Omavaraisuus57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-15 14.4581/100 · v0.14
A2 → A2 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1484/100 · v0.14
A2 → A2
A2
2026-09-1484/100 · v0.13
A2 → A2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-1384/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

RAT-Management Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.