Yritysprofiili

Rebecon Oy

Rebecon Oy:n kotipaikka on Ylöjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-22. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €379,952 ja liikevoitto €55,478.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3352812-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3352812-7
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Ylöjärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vaeltajantie 2 B 6, 33480, Ylöjärvi

Tietoa yrityksestä Rebecon Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rebecon Oy:n sijaintipaikkakunta on Ylöjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-22. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €379,952 ja liikevoitto €55,478. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €379,952 sekä tilikauden tulokseksi €39,595. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +18.0%, liikevoittoprosentti +14.6% ja omavaraisuusaste +39.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys18.0%
Liikevoittoprosentti14.6%
Omavaraisuusaste39.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€63,412Edellinen: €57,371
Edellisten tilikausien voitto/tappio€38,338Edellinen: €0
Oma pääoma€77,933Edellinen: €38,338
Velat€117,413Edellinen: €69,027
Vaihtuvat vastaavat€132,099Edellinen: €67,781
Current liabilities€49,456Edellinen: €29,137
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€321,928
2024-08-31
€379,952
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€52,364
2024-08-31
€55,478
2025-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€38,338
2024-08-31
€39,595
2025-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€107,365
2024-08-31
€195,345
2025-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
50/100 · Nousussa
39.9 %2024-08-31: 35.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Laskussa
1.28x2024-08-31: 1.97x
Liikevoitto-%Hyvä
87/100 · Laskussa
14.6 %2024-08-31: 16.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-08-312025-08-31
Omavaraisuusaste35.7 %39.9 %
Maksuvalmius1.97x1.28x
Liikevoitto-%16.3 %14.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3352812-7
ALV-tunnusFI33528127
EU-tunnusFIFPRO.3352812-7
KuntaYlöjärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-03-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-03-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-04-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaRebecon Oy
Luokitus nousiC → B1 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
70 verrokkia
Omavaraisuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika78 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-16 22.1764/100 · v0.14
C → B1 · +25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1439/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1439/100 · v0.13
B3 → C · -10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1349/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rebecon Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.