Yritysprofiili

Ref Impro Oy

Ref Impro Oy:n kotipaikka on Läyliäinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €135,252 ja liikevoitto €13,983.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3414939-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3414939-9
Toimiala
Muu muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden tukkukauppa
Kunta
Läyliäinen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-12-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Valjastie 4, 12600, Läyliäinen

Tietoa yrityksestä Ref Impro Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ref Impro Oy:n sijaintipaikkakunta on Läyliäinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €135,252 ja liikevoitto €13,983. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €135,252 sekä tilikauden tulokseksi €11,037. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.5%, liikevoittoprosentti +10.3% ja omavaraisuusaste +65.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.5%
Liikevoittoprosentti10.3%
Omavaraisuusaste65.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€17,943Edellinen: €18,942
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,862Edellinen: €0
Oma pääoma€26,898Edellinen: €15,862
Velat€14,002Edellinen: €13,455
Vaihtuvat vastaavat€40,901Edellinen: €29,316
Current liabilities€14,002Edellinen: €13,455
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€134,560
2024-12-31
€135,252
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€20,066
2024-12-31
€13,983
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€15,862
2024-12-31
€11,037
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€29,316
2024-12-31
€40,901
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
82/100 · Nousussa
65.8 %2024-12-31: 54.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Laskussa
1.28x2024-12-31: 1.41x
Liikevoitto-%Hyvä
76/100 · Laskussa
10.3 %2024-12-31: 14.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste54.1 %65.8 %
Maksuvalmius1.41x1.28x
Liikevoitto-%14.9 %10.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3414939-9
ALV-tunnusFI34149399
EU-tunnusFIFPRO.3414939-9
KuntaLäyliäinen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-12-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-01-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväRef Impro Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
76 verrokkia
Omavaraisuus46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-17 01.3571/100 · v0.14
B3 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1444/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1444/100 · v0.13
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ref Impro Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.