Yritysprofiili

Ruby Golf Oy

Ruby Golf Oy:n kotipaikka on Vääksy. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-06. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €964 ja liikevoitto -€1,153.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2825178-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2825178-4
Toimiala
Muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kunta
Vääksy
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-04-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-03-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lohikuja 5, 17200, Vääksy

Verkkosivu: https://www.ruby-golf.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Ruby Golf Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ruby Golf Oy:n sijaintipaikkakunta on Vääksy. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-06. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €964 ja liikevoitto -€1,153. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €964 sekä tilikauden tulokseksi -€1,153. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +8.7%, liikevoittoprosentti -119.5% ja omavaraisuusaste +1.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys8.7%
Liikevoittoprosentti-119.5%
Omavaraisuusaste1.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€3,580Edellinen: €3,197
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€3,751Edellinen: -€2,864
Oma pääoma€96Edellinen: €749
Velat€5,085Edellinen: €5,543
Vaihtuvat vastaavat€3,614Edellinen: €4,202
Current liabilities€5,085Edellinen: €5,543
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€887
2024-12-31
€964
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€887
2024-12-31
-€1,153
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€887
2024-12-31
-€1,153
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€6,291
2024-12-31
€5,181
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Laskussa
1.9 %2024-12-31: 11.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
23/100 · Nousussa
0.70x2024-12-31: 0.58x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-119.5 %2024-12-31: -100.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste11.9 %1.9 %
Maksuvalmius0.58x0.70x
Liikevoitto-%-100.0 %-119.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2825178-4
ALV-tunnusFI28251784
EU-tunnusFIFPRO.2825178-4
KuntaVääksy
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-03-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-03-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-04-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-04-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiRuby Golf Oy
Luokitus laskiB1 → C · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä37/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
388 verrokkia
Omavaraisuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika93 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-09-18 01.5437/100 · v0.14
B1 → C · -24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1461/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1461/100 · v0.13
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ruby Golf Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.