Yritysprofiili

Serving Guys Oy

Serving Guys Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-02. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €148,011 ja liikevoitto €13,526.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3134583-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3134583-7
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-07-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-05-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Aleksanterinkatu 9, 15140, Lahti

Postiosoite: Aleksanterinkatu 9 lh., 15140, Lahti

Verkkosivu: https://www.youandme.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Serving Guys Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Serving Guys Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-02. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €148,011 ja liikevoitto €13,526. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €148,011 sekä tilikauden tulokseksi €10,833. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -8.4%, liikevoittoprosentti +9.1% ja omavaraisuusaste +8.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-8.4%
Liikevoittoprosentti9.1%
Omavaraisuusaste8.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€16,577Edellinen: €8,593
Rahat ja pankkisaamiset€9Edellinen: €19,416
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€8,368Edellinen: -€3,351
Oma pääoma€2,465Edellinen: -€8,368
Velat€26,115Edellinen: €44,263
Vaihtuvat vastaavat€28,580Edellinen: €26,072
Current liabilities€24,115Edellinen: €42,263
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€108,995
2021-12-31
€148,011
2023-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,594
2021-12-31
€13,526
2023-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€1,596
2021-12-31
€10,833
2023-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€21,805
2021-12-31
€28,580
2023-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
11/100 · Nousussa
8.6 %2021-12-31: -15.4 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2021-12-31: 0.15x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
71/100 · Nousussa
8.2 %2021-12-31: -3.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312023-12-31
Omavaraisuusaste-15.4 %8.6 %
Maksuvalmius0.15x0.00x
Liikevoitto-%-3.0 %8.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3134583-7
EU-tunnusFIFPRO.3134583-7
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-07-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-07-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaServing Guys Oy
Luokitus nousiC → B3 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
207 verrokkia
Omavaraisuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika454 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika334 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-23 06.5149/100 · v0.14
C → B3 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
C
2026-09-1539/100 · v0.14
B3 → C · -10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1349/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-03-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Serving Guys Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.