Yritysprofiili

Silander Services Oy

Silander Services Oy:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-23. Toimiala on vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €248,734 ja liikevoitto €152,186.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3325939-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3325939-3
Toimiala
Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-11-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-11-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Suunnistajankuja 7, 06100, Porvoo

Tietoa yrityksestä Silander Services Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Silander Services Oy:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-23. Toimiala on vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €248,734 ja liikevoitto €152,186. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €248,734 sekä tilikauden tulokseksi €121,016. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -13.5%, liikevoittoprosentti +61.2% ja omavaraisuusaste +91.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-13.5%
Liikevoittoprosentti61.2%
Omavaraisuusaste91.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,445Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€64,509Edellinen: €152,119
Edellisten tilikausien voitto/tappio€252,698Edellinen: €129,144
Oma pääoma€373,714Edellinen: €274,598
Velat€35,550Edellinen: €39,089
Vaihtuvat vastaavat€67,338Edellinen: €152,305
Current liabilities€35,550Edellinen: €39,089
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€268,467
2023-12-31
€248,734
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€176,166
2023-12-31
€152,186
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€140,344
2023-12-31
€121,016
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€179,599
2023-12-31
€409,264
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
91.3 %2023-12-31: 78.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
60/100 · Laskussa
1.81x2023-12-31: 4.39x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
60.4 %2023-12-31: 65.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste78.1 %91.3 %
Maksuvalmius4.39x1.81x
Liikevoitto-%65.6 %60.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3325939-3
EU-tunnusFIFPRO.3325939-3
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-11-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-11-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-11-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväSilander Services Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
431 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika66 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika101 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-20 01.1082/100 · v0.14
B1 → A2 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1462/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1462/100 · v0.13
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Silander Services Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.