Yritysprofiili

Simanagement Oy

Simanagement Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-08. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,106 ja liikevoitto €1,325.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3447215-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3447215-3
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-05-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-05-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Luotokatu 7, 15240, Lahti

Tietoa yrityksestä Simanagement Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Simanagement Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-08. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,106 ja liikevoitto €1,325. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,106 sekä tilikauden tulokseksi €1,052. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +69.4%, liikevoittoprosentti +7.7% ja omavaraisuusaste +92.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys69.4%
Liikevoittoprosentti7.7%
Omavaraisuusaste92.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,798
Rahat ja pankkisaamiset€1,033Edellinen: €3,373
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,573Edellinen: €0
Oma pääoma€3,625Edellinen: €2,573
Velat€304Edellinen: €2,599
Vaihtuvat vastaavat€3,929Edellinen: €5,172
Current liabilities€304Edellinen: €2,599
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€10,100
2024-12-31
€17,106
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,216
2024-12-31
€1,325
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,573
2024-12-31
€1,052
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,172
2024-12-31
€3,929
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
92.3 %2024-12-31: 49.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.39x2024-12-31: 1.30x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
69/100 · Laskussa
7.7 %2024-12-31: 27.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste49.8 %92.3 %
Maksuvalmius1.30x3.39x
Liikevoitto-%27.0 %7.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3447215-3
ALV-tunnusFI34472153
EU-tunnusFIFPRO.3447215-3
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-05-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-05-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväSimanagement Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
73 verrokkia
Omavaraisuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika81 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-17 17.3375/100 · v0.14
B2 → A3 · +25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1450/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1450/100 · v0.13
B2 → B2 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Simanagement Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.