Yritysprofiili

Sisu Grip Ltd.

Sisu Grip Ltd.:n kotipaikka on Nahkela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-11. Toimiala on luonnontieteen ja tekniikan tutkimus ja kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €89,804 ja liikevoitto -€33,826.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3119729-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3119729-9
Toimiala
Luonnontieteen ja tekniikan tutkimus ja kehittäminen
Kunta
Nahkela
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-03-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Raatinniituntie 36, 04350, Nahkela

Tietoa yrityksestä Sisu Grip Ltd.

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sisu Grip Ltd.:n sijaintipaikkakunta on Nahkela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-03-11. Toimiala on luonnontieteen ja tekniikan tutkimus ja kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €89,804 ja liikevoitto -€33,826. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €89,804 sekä tilikauden tulokseksi -€33,802. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti -37.7% ja omavaraisuusaste +59.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti-37.7%
Omavaraisuusaste59.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€47,559Edellinen: €21,179
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€38,456Edellinen: -€14,390
Oma pääoma€34,242Edellinen: €11,544
Velat€23,720Edellinen: €14,894
Vaihtuvat vastaavat€51,211Edellinen: €21,438
Current liabilities€23,720Edellinen: €14,894
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€24,051
2024-12-31
-€33,826
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€24,066
2024-12-31
-€33,802
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€26,438
2024-12-31
€57,961
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
74/100 · Nousussa
59.1 %2024-12-31: 43.7 %
MaksuvalmiusHyvä
67/100 · Nousussa
2.01x2024-12-31: 1.42x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Trenditieto puuttuu
-37.7 %2024-12-31: Ei saatavilla
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste43.7 %59.1 %
Maksuvalmius1.42x2.01x
Liikevoitto-%--37.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3119729-9
ALV-tunnusFI31197299
EU-tunnusFIFPRO.3119729-9
KuntaNahkela
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-03-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-03-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaSisu Grip Ltd.
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
606 verrokkia
Omavaraisuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika210 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika175 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-17 18.1660/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1456/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1456/100 · v0.13
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sisu Grip Ltd. -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.