Yritysprofiili

Targeted Affinity Oy

Targeted Affinity Oy:n kotipaikka on Söderkulla. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-14. Toimiala on lääkkeiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€7,439.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2780941-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2780941-6
Toimiala
Lääkkeiden valmistus
Kunta
Söderkulla
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-09-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-09-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Teeritie 5, 01150, Söderkulla

Verkkosivu: https://www.targeted-affinity.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Targeted Affinity Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Targeted Affinity Oy:n sijaintipaikkakunta on Söderkulla. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-14. Toimiala on lääkkeiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€7,439. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi -€6,517. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -100.0%, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste +100.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-100.0%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,955Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€1,199Edellinen: €9,554
Edellisten tilikausien voitto/tappio€5,915Edellinen: -€1,674
Oma pääoma€1,898Edellinen: €8,415
Velat€0Edellinen: €4,051
Vaihtuvat vastaavat€1,411Edellinen: €11,968
Current liabilities€0Edellinen: €4,051
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€150,000
2024-12-31
€0
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€11,640
2024-12-31
-€7,439
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,589
2024-12-31
-€6,517
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€12,466
2024-12-31
€1,898
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2024-12-31: 67.5 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: 2.36x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-251.7 %2024-12-31: 7.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste67.5 %100.0 %
Maksuvalmius2.36x-
Liikevoitto-%7.8 %-251.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2780941-6
ALV-tunnusFI27809416
EU-tunnusFIFPRO.2780941-6
KuntaSöderkulla
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-09-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTargeted Affinity Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
121 verrokkia
Omavaraisuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Kannattavuus3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika99 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-04 07.0761/100 · v0.14
B1 → B1 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1568/100 · v0.14
B1 → B1 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
68/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Targeted Affinity Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.